6letá holčička skončila v nemocnici kvůli šikaně. Matka šíří po internetu její fotku s celým příběhem

Tuto malou holčičku dostala šikana od jejích spolužáků až do nemocnice. Její zdrcená maminka vydala toto zoufalé prohlášení pro ostatní rodiče.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Carrie Golledge je matkou 6leté holčičky jménem Grace. Ta nedávno skončila v nemocnici poté, co se ve škole už delší dobu potýkala se šikanou od svých spolužáků. Její maminka se rozhodla příběh sdílet jako obrovské varování pro všechny ostatní rodiče malých dětí. Toto by se totiž rozhodně nikdy nemělo stávat.

Děti umí být kruté

Slova někdy dokážou bolet více než činy, své o tom bohužel ví i malá Grace. Děti umí být skutečně zlé, a to nejen na internetu, ale také v reálném životě. Pokud se šikanovanému dítěti včas nedostane pomoc, může vše skončit fatálně. Pro tichou a stydlivou Grace bylo chození do první třídy zpočátku velmi složité a na nový kolektiv si špatně zvykala.

Využili její slabé stránky

Ostatní brzy vycítili, že se Grace neumí drobným posměškům bránit, vše se tedy stupňovalo. Holčička se o tom bála říct své matce Carrie, a tak to dlouho zůstávalo bez jejího povšimnutí. Dospělí navíc mají tendence problémy dětí často zlehčovat a mluvit o tom, že je také ostatní někdy škádlili a nejde o nic vážného.

Začali ji šikanovat

Malé projevy škádlení se postupně staly opravdovou šikanou. Spolužáci dívku zesměšňovali, ponižovali a neustále si z ní dělali legraci. Grace se to vše bála říct doma, a tak s obrovským stresem bojovala sama. Nejedla, nemohla spát a začala školu nenávidět. Byla vyčerpaná, celé dny probrečela a vše nakonec zašlo příliš daleko.

Musela okamžitě do nemocnice

Carrie na Facebooku sdílela srdceryvnou fotografii své dcery na nemocničním lůžku, kam byla převezena, když ve škole při tělocviku zkolabovala vyčerpáním. Matka holčičky v dlouhém textu popsala vše, co se malé dívence stalo, a varovala ostatní rodiče. Během několika dní se zde nashromáždily stovky podpůrných komentářů.

Varování pro ostatní

Toto je moje dítě, které přestalo jíst, plakalo ve spánku a je tak vyděšené, že během jedné hodiny v noci více než 20krát zvracelo…Toto je moje dítě, kterému se ostatní posmívali, že je prostě příliš citlivé a stydí se…A takto to dopadlo. Prosím, dávejte na své maličké pozor, toto by se nikdy nemělo opakovat,” napsala matka v příspěvku.

Jaké máte zkušenosti se šikanou ve školním prostředí?

Zdroj: Világunk
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články