Jeho dcera si lehla na cestu a odmítala vstát. Její tatínek se nenechal rozhodit a s celou situací si poradil naprosto bravurně

Po nákupu tatínek vystoupil z auta a snažil se odnést tašky s potravinami, jeho dcera mezitím ležela na zemi a odmítla vstát. S celou situací si ale poradil s obdivem.

Naštvané dítě u stolu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče se často setkávají s nejrůznějšími situacemi, které vyžadují rychlou a chytrou reakci. Ať už jsou to výbuchy emocí dětí, vzdor nebo náhlé změny plánu či chování, rodiče musí být připraveni na to, jak s těmito situacemi zacházet. Jednou z takových situací se setkal i otec malé Julietty, kterou vyzvedl ze školky a následně s ní odjel nakupovat potraviny. Už při vyzvednutí bylo patrné, že Julietta je unavená. Otec si toho byl vědom a snažil se ji uklidnit. Nic ale nepomohlo.

Julietta byla protivná

Celá situace eskalovala po příjezdu k domu, když se Julietta rozhodla lehnout si na silnici a odmítla jít dál. Tuto scénu zachytila její matka, která se rozhodla nahrát ji na svůj mobilní telefon a posléze ji sdílet na internetu. Situace, kterou otec řešil, byla typická pro období vzdoru, jakým procházejí děti ve věku okolo dvou let. Julietta zkoušela své hranice a snažila se zjistit, co si může dovolit. Pro otce bylo důležité zachovat klid a najít způsob, jak situaci vyřešit. A to se mu nakonec podařilo opravdu bravurně. 

Poradil si opravdu skvěle

Naštěstí pro něj se ukázalo, že má smysl pro humor. Rozhodl se totiž situaci zvládnout s grácií a zábavným způsobem. Namísto toho, aby se na Juliettu rozzlobil a pokusil se ji donutit vstát, rozhodl se ji chytit za bundu a následně ji odnést do domu. Tento způsob reakce pobavil nejen Juliettu, ale i všechny ostatní, kteří si video s jejich vtipnou interakcí prohlédli. Otec tímto způsobem ukázal, že i v obtížných situacích je možné najít způsob, jak se se situací vypořádat s humorem a laskavostí. 

Video se stalo hitem

Tento přístup nejenže pomáhá uklidnit dítě, ale také ukazuje, že se situace dají řešit bez nutnosti použití fyzické síly. Tento příběh také ukazuje, že vztah mezi rodiči a dětmi je důležitý a že je třeba se o ně starat. Rodiče musí být schopni porozumět potřebám svých dětí a být ochotni přizpůsobit se situacím, které se v průběhu výchovy objeví. Na chování otce se můžete podívat na následujícím videu.

Co byste v situaci tatínka dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla