Kate Middleton má své triky, jak zkrotit dítě na veřejnosti. Běžným postupem rodiče akorát přilévají olej do ohně

Vyzkoušejte tyto triky, jak uklidnit vztekající se dítě. Při výchově svých dětí je praktikuje i samotná Kate Middleton.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože britská královská rodina prožívá obrovský smutek nad ztrátou královny Alžběty II., její členové se snaží na veřejnosti emoce nedávat příliš najevo. Ne vždy se to ale podaří zejména jejím nejmladším členům. Je složité vysvětlit dětem, že jejich bezprostřední chování zkrátka v některých situacích není příliš vhodné. Své o tom ví nová princezna z Walesu Kate, která na veřejnosti někdy zažívá perné chvilky s princem Luisem.

Rodiče odbornou pomoc příliš nevyhledávají

Nejmladší dědic následníka britského trůnu prince Williama a Kate je totiž neposeda. Při nedávných oslavách platinového jubilea královny, které jsou přísně vázány etiketou, se zřejmě nudil. Nepřestával mluvit, dělal obličeje a v jednu chvíli málem propadl hysterii. Jeho matka ale zachovala chladnou hlavu a podařilo se jí malého prince postupně zklidnit tím, že odváděla jeho pozornost k dění, které by ho mohlo zajímat.  

Princ Louis ale není jediným dítětem, které se na veřejnosti nechová, striktně řečeno, příkladně. Někteří rodiče prostě pokaždé nedokážou svého potomka zklidnit bez zbytečných dramat. Kate s výchovou dětí pomáhají poradci ze slavné královské akademie Norland College. Ale odbornou pomoc většina rodičů nevyhledá a když jejich ratolesti na veřejnosti začnou řádit, neumí si s tím poradit.

iZdroj fotografie: Pexels

Nadechněte se a počítejte do deseti

Dokonce jsou to sami rodiče, kteří občas svojí nepromyšlenou reakcí na incident ještě přilejí olej do ohně. „Spousta lidí si začne dělat starosti s tím, co si myslí ostatní, a přestane se ovládat. Ale jsou dospělí, takže se musí ovládnout. Dobré je se zhluboka nadechnout a napočítat do deseti,“ vysvětluje dětská poradkyně Kirsty Ketleyová. Jakmile si rodič všimne, že dítě propuká v hysterii, musí zasáhnout. „Ptejte se dítěte na okolní předměty a dění, což pomůže bouři předejít,“ dodala.

Existuje několik způsobů, jak v takové situaci rodiče mohou upoutat pozornost dítěte.

Objetí

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak lze dítě uklidnit, je objetí. Pokud už začalo vztekle dupat, brečet a dožadovat se pozornosti, vyčkejte, až se trochu zklidní, a pak se zeptejte, zda chce obejmout. Když se potomek mazlí a objímá, cítí se totiž v bezpečí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozveselení

Smích, dobrá nálada a hravost pomohou v krizové situaci jak vystresovanému rodiči, tak navztekanému dítěti. Když ho rozveselíte, tělo začne vylučovat hormony štěstí endorfiny a zlepší se nálada dítěte i vaše. Důležité je nevyšilovat a zachovat chladnou mysl.

Rozptýlení

Jakmile si všimnete, že se blíží hysterická scéna, neotálejte. Rychle k něčemu odveďte pozornost potomka. Pokud máte v tašce něco zajímavého, ukažte mu to. Stejně dobře vám poslouží jakýkoli výrobek v regálu v supermarketu, případně nějaké zvíře, na které s velkým nadšením dítě upozorníte. Můžete potomka překvapit i nějakým dotazem, případně mu zazpívat.

Jaké metody používáte ke zklidnění navztekaného dítěte?

Zdroj: Bulgaria
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články