Výživovou poradkyni Kateřinu Cajthamlovou byste nepoznali: Jak okomentovala svoje ztloustnutí a proč se to stalo

Nekompromisní lékařky, která moderovala show o hubnutí, se svého času obávali tlouštíci široko daleko. Zastánkyně zdravého životního stylu teď sama má kila navíc.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Rázná lékařka Kateřina Cajthamlová (61) se moc nemazlila s tlouštíky, kteří se stali aktéry pořadu o hubnutí Jste to, co jíte. Vyhazovala jim nezdravé jídlo z lednice, příkře komentovala složení jejich jídelníčků a zejména se snažila poradit jim, jak s přebytečnými kily zatočit. Od té doby uplynulo pár let a drobnou dietoložku byste možná už ani nepoznali. Změnila opakovaně svou vizáž, barvu vlasů, zbavila se brýlí a pozornému oku jistě neuniknou ani její plnější tvary.

Kila nabrala, když sekla s kouřením

Někdejší postrach každého obézního účastníka natáčení populární reality show nabral nějaké to kilo navíc, protože se zbavil letitého zlozvyku. „Je to jednoduché. Přestala jsem kouřit. S přestávkami jsem kouřila deset let. Tři roky trvá, než se tělo dostane do původního stavu,“ řekla Cajthamlová serveru Extra v době, kdy s cigaretami skoncovala. To se podepsalo i na její postavě. „Je mi strašně fajn. Důsledkem je samozřejmě přibrání. Určitě kvůli těm, kterým se moje váha nelíbí, opět kouřit nezačnu,“ podotkla.

Jenom proto, aby si zachovala štíhlost, se k cigaretám nevrátí. „To jsem dělávala dřív, že jsem znovu začínala kouřit, aby dali pokoj, ale teď to dělat nebudu,“ přiznala lékařka. Nosí teď prý jen o jedno číslo větší konfekční velikost. Přesto spoustu lidí její vzhled zaskočil. Při vysazení kouření se přibere zhruba pět kilo, což přesně mám. Komické je, že stále ještě nesplňuji medicínský pojem nadváha. Lidé si mě ale nejvíc pamatují z dob, kdy jsem byla vyloženě vychrtlá. Bylo mi 43 let, byla jsem po rozvodu. A s tím to srovnávají,“ poznamenala.

Lékařka Kateřina Cajthamlová se změnila iZdroj fotografie: Nextfoto

Lidé jsou posedlí hubeností

Někdejší nekompromisní televizní dietoložku si kritici kvůli nadbytečným kilům rádi vychutnávají. A často si neberou servítky ani u ní v ordinaci. „Stala jsem se obětí útoku lidí s poruchou příjmu potravy, kteří mi při odchodu řekli, že se mi nediví, že je posílám léčit se, když jsem sama tlustá,“ cituje Cajthamlovou Blesk s tím, že proti módě hladovění vždy vystupovala. „Společnost je posedlá hubeností a touhou vejít se do asijských konfekčních velikostí. Záleží ale na tom, jestli je člověk fit, nebo ne. To poznáte i podle stisku ruky,“ uvedla.

Vysvětlila zároveň, že soustředit se při hubnutí pouze na to, co ukazuje váha, není šťastný postup. „Hubnutí na kila je totiž jednoduché. Odvodníte se, vyprázdníte střeva a máte dole pět kilogramů. Zbavíte se ale svých úžasných bakterií ve střevě a vody, kterou potřebuje tělo pro funkci buněk. A budete vysušená jako houba,“ objasnila lékařka. Mnohem lepším způsobem, jak s kily navíc zatočit, je podle ní vsadit na zdravé stravování.

Jaký recept máte na shození nadbytečných kil?

Zdroj: Extra, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články