I lékaři začali plakat dojetím: Otec neměl ani tušení, že to byla jeho dcera, kdo mu daroval ledvinu

Byl vážně nemocný a potřeboval okamžitou transplantaci ledviny. Po probuzení po operaci začal plakat, jakmile zjistil, kdo mu orgán nakonec daroval.

Lékaři na operačním sále i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S transplantací to často bývá velmi těžké. Jakmile ji člověk potřebuje, je zařazen na čekací listinu a následně se musí čekat, zda se nakonec najde ten správný orgán, který pacient potřebuje. Občas se dokonce stává, že se správný dárce vůbec nenajde. To se však naštěstí v tomto případě nestalo. Správný dárce se na poslední chvíli našel a muž, který transplantaci potřeboval, ani netušil, že jím bylo někdo, kdo mu byl velmi blízký. Jeho reakce pak rozplakala všechny lékaře.

Nečekaný dárce 

Dcera svému otci v tajnosti darovala ledvinu, čímž mu umožnila druhou šanci na život. John Ivanowski trpěl určitou formou onemocnění ledvin a poslední měsíce svého života strávil každé dva dny na dialyzačním přístroji přibližně pět hodin v kuse. Jeho dcerka mu nabídla darování ledviny, aby zlepšila jeho zdravotní stav a kvalitu života, ale původně to odmítl s tím, že je příliš mladá na to, aby ji vystavil jakémukoliv riziku. Avšak jeho dcera byla neoblomná a rozhodla se pokračovat v procesu darování ledviny, proto se obrátila na lékaře svého otce. 

Chtěla mu darovat ledvinu

Otec její ledvinu odmítl, ale dcera se rozhodla promluvit s lékaři, kterým vysvětlila, že si je svým činem naprosto jistá a chce podstoupit operaci. Chtěla být tou, kdo daruje svému otci ledvinu. Lékaři její žádost pochopili a slíbili jí, že jejímu otci před operací neřeknou ani slovo. Jen to, že se nakonec našel správný dárce. Poté, co byl otec vyhodnocen jako způsobilý k transplantaci, se jeho dcera podrobila testům, aby se zjistilo, zda je vhodným dárcem. Pětadvacetiletá žena řekla, že to udělá, protože chce, aby se její otec uzdravil, a že ji nezajímá, jaký bude mít na ni její otec názor. 

@n.mas Delayne Ivanowski compartió en sus redes sociales un video del momento en el que su papá se entera que ella fue la donante del riñón que le fue trasplantado. Durante 8 meses Delayne se sometió a todos los exámenes y pruebas necesarias para verificar que su riñón era compatible con su papá, identificado como John Ivanowski, quien debido a una deficiencia de inmunoglobulina necesitaba de este órgano para dejar de someterse a hemodiálisis dos veces a la semana. Tras la cirugía, Delaney esperó el momento adecuado para sorprender a su papá, que no pudo contener las lágrimas al saber quién fue su donante. „¡Los secretos finalmente se descubren! ¡Mi riñón está funcionando fantásticamente en mi papá! El apoyo que he recibido ha sido realmente increíble. Brindo por donar vida”, escribió la joven. #tiktokinforma #parati #transplante #riñon #padre #hija ♬ Gymnopedie no.1 / Satie [Piano solo](256275) – takai

Vše dopadlo na jedničku

Po operaci se dcera objevila v nemocničním pokoji svého otce a nahrála dojemné setkání s otcem, které zveřejnila na TikToku. Video se stalo okamžitě virálním. Otcovy původní obavy po transplantaci vymizely, protože už nemusel chodit na dialýzu. Pro ABC News řekl: „Nic bych neměnil. Cítím se mnohem lépe. Jsem hrdý a vděčný Bohu za mou dceru.“ Když mu řekla, že to byla právě ona, kdo mu ledvinu daroval, plakal štěstím. Má tu nejúžasnější dceru na světě.

Co byste na jejím místě dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články