9letý chlapec se nebojácně postavil k veřejnému pianu a začal hrát. Okamžitě se kolem něj seběhl hlouček lidí

Chlapec překvapil nakupující v obchodě svou spontánní hrou na veřejné piano. Všichni okamžitě zanechali nakupování a pozorovali jeho dokonalé představení.

piano i Zdroj fotografie: iStock
                   

Spontánnost dětí je často naprosto odzbrojující a dechberoucí. Jejich čistota, zapálenost a vášeň pro činnost, kterou milují nebo zrovna dělají, překvapuje a dojímá většinu dospělých. Neřeší, co si o nich v dané chvíli pomyslí ostatní, prostě jen dělají to, co chtějí a co je baví a naplňuje. Takto se zachoval i devítiletý chlapec, který okouzlil všechny kolem sebe.

Přistoupil k pianu a předvedl úžasné představení

Když se devítiletý Jake vydal se svými rodiči do obchodu nakoupit potřebné potraviny, myslel si, že to bude nuda jako obvykle. Z omylu jej však vyvedlo piano, jež se nacházelo přímo mezi uličkami plnými regálů s potravinami. Obdivně si hudební nástroj prohlížel a chvíli váhal, zda se jej může dotknout. Nakonec ho ale přemohla zvědavost a láska k hudbě. Poté všichni kolemjdoucí oněměli úžasem.

Jake přistoupil k pianu, položil své malé ručky na klávesy a začal hrát Čardáš, jak píše i web SeeItLive. Počínající tóny známé skladby rychle zaplavily obchod a nakupující se začali kolem malého hudebního virtuosa shlukovat. Bedlivě poslouchali jeho dokonalou hru a obdivovali jeho neuvěřitelný talent. Skladba, kterou chlapec hrál, je totiž velmi náročná, a to především kvůli stále se zrychlujícímu tempu.

Chlapec je považován za výjimečné dítě

Video zachycující tento okouzlující moment bylo zveřejněno na YouTube, kde v komentářích lidé obdivovali chlapcovo odhodlání a talent. Jake je dle své rodiny i okolí zázračným dítětem, které na piano hraje již od svých pěti let. Jakmile rodiče synův talent zpozorovali, podporovali ho a k hudbě jej vedli všemi různými směry. Chlapec se také účastnil mnoha vystoupení a soutěží.

A právě díky talentovým soutěžím a také internetu se mohou lidé dozvědět o podobně talentovaných dětech, kterých je po celém světě opravdu mnoho. Na DámskémDeníku jsme se zmiňovali například o sedmiletém chlapci, který porotcům televizní show předvedl, jak dokonale umí zazpívat píseň od Sinatry. Takto talentované dětí mají před sebou zářnou budoucnost. Je však jen na jejich rodičích a jich samých, zda budou svůj um dále rozvíjet.

Co říkáte na chlapcovo představení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články