Chlapec zachránil celou rodinu z hořícího domu. Za své činy získal náležité ocenění

Teprve osmiletý chlapec se v kritické situaci zachoval naprosto duchapřítomně. Zachránil tak několik členů své rodiny a jeho hrdinný skutek neušel pozornosti médií.

chlapec sleduje oheň i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když jsou malé a teprve sbírají zkušenosti, i tak dokáží některé děti v krizových situacích jednat nebývale duchapřítomně. Stejně jako tento osmiletý chlapec, který zachránil svou rodinu před uhořením. Požár domu se šířil nebývale rychle a dům byl v plamenech během 10 minut. Když přijeli hasiči, už prakticky nebylo co hasit. Z domu se však díky malému hrdinovi dostali všichni.

Hrál si před domem, když si všiml kouře

Osmiletý Felix Dalley získal ocenění, které je vyhrazeno pouze pro hasiče. Díky pohotové reakci totiž zachránil hned tři životy. Hrál si zrovna s ostatními dětmi poblíž svého domu, když si děti všimly, že z přední verandy stoupá černý kouř. Felix později řekl, že si v tu chvíli vzpomněl na to, co mu říkal otec: „Černý kouř znamená nebezpečí.

Ani na chvíli nezaváhal a utíkal do domu zadním vchodem, aby všechny varoval. Jeho maminka Amy tou dobou byla v práci. V domě však v horním patře pracoval jeho otec a ve sklepě byl jeho bratr s bratrancem, kteří tu hráli videohry. Felix vběhl do domu a začal křičet, aby všechny upozornil na nebezpečí. Všichni tak stihli dům opustit.

Bylo to však za pět minut dvanáct. Otec později řekl, že když vyběhli ven byla už většina domu v plamenech. Požár se šířil neskutečnou rychlostí a do deseti minut zůstala z domu jen dřevěná konstrukce. Přivolaní hasiči už tak prakticky neměli co zachraňovat. Všechno shořelo. Díky pohotové reakci malého Felixe se však naštěstí dostali všichni z domu včas.

hasiči iZdroj fotografie: Depositphotos

Chlapec dostal nevídané ocenění

Příčinu požáru se nepodařilo zcela objasnit. Hořet začalo pod dřevěnou podlahou přední verandy. Oheň byl tedy klasifikován jako náhodný a přišel zvenku domu. Rodina přišla o všechno. Amy vzpomíná, jak prožívala první týdny po požáru jako v mlze. Nic jim nezbylo, všechny jejich vzpomínky byly pryč. Postupně se však z prvotního šoku vzpamatovali a hodně jim pomohli i místní lidé.

Jeden muž jim dočasně přenechal prázdný dům, který vlastní, aby jej užívali, dokud bude potřeba. Pro Amy bylo důležité, že mohli zůstat ve stejné čtvrti, aby její chlapci nemuseli opustit svoji školu a kamarády, které tu mají. Jejich dům se bude postupně opravovat, ale čeká ho téměř kompletní rekonstrukce. Rodina zatím nemá tušení, za jak dlouho se budou moci nastěhovat zpátky.

I přes všechny ztráty jsou všichni samozřejmě šťastní, že si zachránili to nejcennější – život. Felixova pohotová reakce neunikla ani místním hasičům, ani starostovi. Felix tak byl pozván na radnici v Monctonu, kde mu byl předán certifikát s erbem od zástupců města a zlatá mince od hasičského sboru. Ta se zpravidla dává pouze hasičům, v případě tohoto malého hrdiny však učinili výjimku.

Co říkáte na pohotovou reakci malého chlapce?

Zdroj: Cbc
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články