Matka lituje toho, co udělala během těhotenství. Prý nese vinu na tom, že porodila „nejchlupatější dítě na světě“

Matka je přesvědčena o tom, že za synův chlupatý vzhled mohou její neobvyklé těhotenské chutě.

černá kočka i Zdroj fotografie: iStock
                   

Těhotenství prožívá každá žena jinak. Některá je naprosto v pohodě a nepociťuje žádné změny nálad ani zažívací problémy, jiná naopak problije celý den, trpí velkými bolestmi zad nebo má nezvladatelné chutě na zvláštní a neobvyklá jídla. Podobně na tom byla matka, která si vyčítá, že za zdravotní stav jejího dítěte může jídlo, jež v těhotenství snědla.

V těhotenství snědla divokou kočku

Když se narodil malý Jaren, jeho matka ani přítomní lékaři nemohli uvěřit tomu, čeho jsou svědky. Chlapeček byl totiž téměř po celém těle zarostlý tmavými chlupy a vlasy. Filipínští lékaři nebyli tak znalí, a tak nedokázali překvapené ženě říci, proč její dítě vypadá tak, jak vypadá. Ona ovšem měla jasno. Byla si jistá, že za synův vzhled může ona sama. Přesněji řečeno její těhotenské chutě.

Během gravidity totiž měla obrovskou chuť na divokou kočku. Web DailyMail vysvětluje, že se jedná o exotický pokrm vyskytující se v odlehlé horské oblasti, kde žena žila. Kvůli své touze si proto od svých přátel vzala černou kočku, kterou orestovala na bylinkách a následně snědla. Když se jí poté narodil extrémně chlupatý Jaren, byla přesvědčena o tom, že za to může ona, jelikož je prokletá.

Dle lékařů nemohou za synův stav její chutě

Lékař, kterého se synem později navštívila, ji ale vyvedl z omylu. Chlapec totiž trpí velmi vzácnou poruchou zvanou hypertrichóza, která postihuje jedno dítě z miliardy. Po celém světě bylo od středověku zaznamenáno 50 – 100 případů. Video, na němž je příběh tohoto vlkodlačího chlapce přiblížen, bylo zveřejněno na TikToku, kde se stalo velmi populární.

https://www.tiktok.com/@dailymail/photo/7356255616655985963

Žena je matkou celkem tří dětí, ale pouze Jaren trpí tímto vzácným syndromem. Rodina má však strach, že by chlapec mohl být v budoucnu ve školce či škole kvůli svému vzhledu šikanován. Podobně jako žák, který se stal terčem šikany kvůli svým uším a jehož následnou proměnu jsme vám již na DámskémDeníku ukázali.

Přestože na hypertrichózu neexistuje žádný lék, je možné zkusit chlupy odstranit pomocí laseru, což právě malého chlapce čeká. Zda bude tato terapie úspěšná, ukáže až čas. Jedná se však o velmi nákladná sezení, na něž rodina nemá peníze, a proto žádá o pomoc dobré lidi, aby tak chlapec dostal šanci na lepší život.

Co si myslíte o matčině přesvědčení o prokletí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články