Chlapečka v první třídě šikanovali kvůli jeho odstátým uším. Po operaci byste ho nepoznali, neuvěřitelná proměna

Šikanovaný chlapec už se zase usmívá. Díky plastické operaci se mu změnil život. Teď už se mu žádné děti neposmívají a on zase do školy chodí s úsměvem.

smutný chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vzhled si nemůžeme vybrat a někdo má bohužel tu smůlu, že se narodí s vadou, která vyčnívá. Pro malé dítě je obzvlášť náročné nevšímat si posměšků. Všichni vědí, že malé děti dokáží být někdy opravdu kruté. Šestiletý Gage proto do první třídy nechodil rád. Brzy se mezi spolužáky stal terčem posměchu. Rodiče se rozhodli situaci vyřešit a poradili se s odborníky.

Do školy už nechtěl vůbec chodit

Většina prvňáčků se do školy těší a nejinak tomu bylo i u malého Gage Bergera z amerického Utahu. Brzy však zjistil, že je terčem posměchu svých spolužáků, kteří se zaměřili na komentování jeho odstátých uší. „Říkají mi myšák a také, že mám elfí uši a že moje uši jsou divné,“ svěřuje se malý Gage se svým trápením v rozhovoru pro InsideEdition.

Jeho rodiče Tim a Kallie se nejprve snažili chlapce povzbudit a radili mu, aby si z posměšků nic nedělal. „Přistihl jsem ho, jak se dívá do zrcadla a snaží se je přišpendlit, a když byl nervózní nebo rozrušený nebo když měl potíže, fyzicky se chytal za uši,“ řekl podle ABCNews jeho otec Timothy. Situace postupně došla tak daleko, že rodiče na chlapci viděli velkou změnu. Bál se do školy vůbec chodit, držel se stranou od ostatních dětí a celkově posmutněl.

Úsměv na tvář mu vrátila operace

V tu chvíli jeho rodiče věděli, že musí něco udělat. Jedinou možností, jak vrátit jejich synovi klid a sebevědomí, byla plastická operace. Té se ujal doktor Steven Mobley z nemocnice v Salt Lake City. Před operací malému Cageovi vysvětlil, co všechno bude následovat. Všichni se snažili chlapci pobyt v nemocnici co nejvíce zpříjemnit, aby se nadcházející operace nebál. Vše proběhlo na jedničku a už po dvou dnech mohl Cage v zrcadle zkontrolovat výsledek.

operace uší iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve videu níže se můžete podívat na jeho reakci. Vykulí do zrcadla oči v němém úžasu. Ta změna je opravdu velká. Z odstátých uší jsou najednou úplně normální ouška, která nijak nevynikají. „Mám spoustu pacientů s velkýma ušima a někteří z nich se rozhodnou, že se jim jejich uši líbí a mají sílu a odolnost postavit se tyranům,“ řekl také doktor Mobley k chlapcově operaci.

Vzápětí však dodal: „Mám ale také další pacienty, kteří jsou prostě zdrceni a neměli by se stydět za to, že chtějí zákrok, který jim pomůže získat zpět jejich sebevědomí.“ Někdy bohužel šikana nejde vyřešit operací a děti jí mohou velmi trpět. Na Dámském Deníku jsme psali o případu dívky, která kvůli šikaně zvracela až 20krát denně.

Jak byste takovou situaci řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články