7letý hrdina plaval 60 minut, aby zachránil svou malou sestřičku a svého tátu. Zaslouží si potlesk

Nebýt neuvěřitelného odhodlání malého chlapce, mohlo dojít k obrovské tragédii. Sám ani neví, jak se mu podařilo uplavat velmi dlouhou a náročnou trasu.

Malý chlapec plave i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nikdo si nemůže být jistý, jak se ve skutečnosti zachová v krizové situaci, kdy jde o život. Lidé mohou být zcela ochromení, začít panikařit nebo zachovat chladnou mysl a jednat racionálně. Obzvlášť obdivuhodné je, když dokáže správně zareagovat dítě. Podobně jako sedmiletý chlapec, jehož duchapřítomnost a velké odhodlání zachránilo život jeho malé sestřičce a tátovi. Stačilo totiž málo a mohli zemřít.

Skočil pro sestru, která spadla z paluby

Původně to vypadalo jako normální rodinný výlet. Otec Steven Proust si vyrazil na lodi rybařit a vzal s sebou sedmiletého syna Chase a jeho čtyřletou sestru Abigail. Ani na okamžik by nikoho nenapadlo, v jak nebezpečné situaci se nakonec všichni ocitnou. Jejich loď večer zakotvila u břehu na řece St. Johns ve floridském městě Jacksonville. Děti se bavily jako obvykle, ale pak se stalo něco děsivého.

„Pomáhali mi andělé,“ říká 8letý chlapec, který dokázal zvednout auto. Zachránil tak svého otce před jistou smrtí

Malá holčička zavrávorala a spadla z paluby do vody. Proud řeky ji začal odnášet.  Její pohotový bratr si všiml, co se děje, a pro sestru do vody skočil. „Snažil jsem se držet vzadu lodě, ale proud byl tak silný, že jsem se pustil, abych mohl sestru chytit. Pak jsme uvízli. Cítil jsem se opravdu vyděšený,“ řekl chlapec serveru People.

Hodinu plaval, aby přivedl pomoc

Když šokovaný otec viděl, co se stalo, neváhal ani vteřinu a skočil do řeky, aby pomohl svým dětem. Podařilo se mu je zachytit. Jenže záchranu komplikoval opravdu mohutný proud. Zatímco se otec snažil malou dceru udržet, vybídl Chase, aby plaval ke břehu. „Řekl jsem oběma, že je miluju. Nebyl jsem si jistý, co se stane. Snažil jsem se s dcerkou držet co nejdéle, ale vyčerpal jsem se a ona se mi vzdálila,“ vzpomíná na děsivé okamžiky otec dětí.

Statečný chlapec byl tak odhodlaný tátu se sestřičkou zachránit, že neúnavně plaval skoro hodinu. Docházely mu síly, ale nic nehodlal vzdát. Musel zdolat míli, což je asi 1,6 kilometru, než byl konečně u břehu. Nemám tušení, jak jsem to zvládl,“ svěřil se Chase webu Shareably. Byl vyčerpaný, ale sebral zbytky sil a běžel k nejbližšímu domu pro pomoc. Floridská policie, hasiči i záchranáři pátrali po dvojici v řece a po hodině se na ně usmálo štěstí. Otec i jeho dcera byli naštěstí naživu.

Co říkáte na výkon malého chlapce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články