Policejního psa propustili ze staré práce. Dlouho nezaměstnaný však nezůstal, dostal jinou užitečnou funkci

Psi jsou u policejních složek využívaní už velikou spoustu let. Někteří z nich však nedokáží splnit přísné požadavky, stejně jako tomu bylo v případě tohoto chlupáče.

Ležící německý ovčák i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Podle známého přísloví je pes nejlepší přítel člověka. I spousta členů naší redakce má právě toto zvíře jako svého domácího mazlíčka. Psi jsou však využíváni také v záchranných složkách, jako je například policie. Zvířata musejí zvládat náročné zkoušky, které určí, zda jsou schopné toto povolání vykonávat, či nikoliv. Stejnými zkouškami prošel i tento pes. Po čase byl však od policie propuštěn, takže se ocitl takzvaně bez práce. Jeho majitel však neotálel a našel mu nové místo, které se mu moc líbí.

Pes ztratil práci

Mladý pes neměl problém složit náročné zkoušky, díky kterým se dostal k policejním složkám. Nicméně jak píše DailyMail, po čase byl ze své služby propuštěn. Byl sice velice poslušný a nedělal žádné problémy, ale zkrátka ho nebavilo honit zločince. V důsledku toho, že si raději hrál s hračkami a svým majitelem, byl od policie propuštěn. Nastalo tak pro něj neznámé období, jelikož byl odmalička zvyklý plnit různé úkoly spojené s policejní prací. To už však nadále jeho životní náplní být nemělo.

Celý život bojoval za lidi, přesto se po letech ve službě dočkal jen útulku. Teď to vypadá, že se policejní pes dočká spravedlnosti

I když už nebyl ve službě, byl pes stále velmi aktivní, jak uvádí BrisbaneTimes. Neustále tak potřeboval nějaké zabavení s hračkami nebo jinými pomůckami. To však pro jeho majitele bylo velmi náročné časově zvládat, a tak se rozhodl podívat se po nějaké práci, kterou by pes mohl vykonávat. Do té doby byl ochoten bez problémů přijímat velikou aktivitu zvířete. Po nějaké době se zadařilo a pejskovi byla nalezena práce, jež je stvořená přesně pro něj a jeho hravou povahu.

Začal pracovat na letišti

Využití služeb tohoto šikovného pejska se podařilo uplatnit na jednom místním letišti. Zde totiž občas komplikoval pilotům život pobyt ptáků, kterých se na tomto místě slétala celá hejna. Vznikaly z toho pak velmi nepříjemné situace, jež nebyly pracovníkům letiště lhostejné. Rozhodli se tak do svých řad přijmout nového čtyřnohého zaměstnance, který jim s tímto problémem měl pomoci. Úkolem psa bylo pobíhat po letišti a plašit ptáky, aby se na těchto místech neshromažďovali.

Pes iZdroj fotografie: Pixabay

Uplatnění mělo úspěch

Někteří psi mají opravdu úžasný talent. O jednom takovém jedinečném, zpívajícím pejskovi jsme na DámskémDeníku psali v minulosti. Tento pes zase pro změnu našel svůj skrytý talent v odhánění ptáků. Dokonce i zaměstnanci letiště, kteří množství opeřenců monitorují, se prý nechali slyšet, že od té doby evidují daleko menší počet ptáků sídlících na letišti. Jak se zdá, nový chlupatý zaměstnanec letiště odvádí svou práci perfektně. Navíc je jeho nová práce zároveň i jeho zábavou, což je to nejlepší, co může kohokoliv potkat.

Jak svého psa zaměstnáváte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články