Celý život bojoval za lidi, přesto se po letech ve službě dočkal jen útulku. Teď to vypadá, že se policejní pes dočká spravedlnosti

Dopřát zasloužený odpočinek a domov plný lásky policejnímu psovi ve výslužbě je důležitý úkol, který by měl zajistit každý správný psovod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý policejní pes, jenž sloužil dlouhá léta pro společnost, si zaslouží pohodlný a kvalitní odchod do důchodu. Tento úkol si většinou bere na starost především jeho psovod, se kterým během své služby navázal úzký přátelský vztah. Takový osud měl potkat také vysloužilého psa Ringa, ovšem jeho dlouholetý člověčí parťák jej bohužel opustil a nechal napospas trápení v útulku pro zvířata. 

Silné pracovní pouto

Když Ringo odsloužil dlouhá léta u speciální jednotky K-9 Alpha, nastal čas, aby odešel do důchodu a dožil život v příjemném zázemí. Policejní oddělení v Jacksonu spolu s ním poslalo do důchodu i jeho dlouholetého parťáka, psovoda Carla Ellise„Oba sloužili našemu městu velmi dobře. Pomohli zabavit spousty kradených peněz a zadrželi nespočet zločinců a drogových překupníků,” sdělil detektiv Anthony Fox pro místní televizi. 

Všichni si mysleli, že Ellis svého čtyřnohého přítele ubytuje ve svém domě, bude se o něj pečlivě starat, jako tomu bylo doteď, a dopřeje mu zaslouženého odpočinku a lásky. Policejní vedení se však po několika týdnech bohužel dozvědělo pravdu. Ellis nedopřál svému vysoce vycvičenému parťákovi domov ani zázemí, ale odvezl jej do útulku pro zvířata. 

Nepřijatelný podraz, který změnil normy 

Jakmile se o této skutečnosti dozvěděl Randy Hare, trenér ve výcvikovém středisku Alpha Canine Training Center, jenž Ringa naučil všechny dovednosti, okamžitě se vrhl nebohému chlupáčovi na pomoc a vzal jej zpátky na stanici. „Neexistuje slovo, které by vyjadřovalo, jak moc zraněný a naštvaný jsem. Je to jako byste se otočili zády k někomu, kdo je tu pro vás dlouhá léta s vírou, že vy jste zde pro něj také a nikdy jej nenecháte na pospas,“ vysvětloval Hare.

Zlomený trenér okamžitě kontaktoval vyšší policejní vedení a poprosil o degradaci Ellise. Samozřejmě vyhovělo a tématem se začalo hlouběji zabývat. Vedoucí ovšem přiznali, že takovým situacím asi nedokážou předcházet, a proto se nyní začali intenzivně zajímat o možnosti výcviku psů samotných, které by je na podobnou událost připravilo. „Jsou to členové rodiny a my si myslíme, že si nezaslouží nic menšího než láskyplný domov v důchodu,“ dodal ke smutné události seržant Roderick Holmes. 

Nový systém kontrolování 

Výcvikové středisko Alpha Canine Training Center v současné době zavádí nový systém, který má zajistit, aby všichni členové jednotky K-9 byli pečlivěji monitorováni a předešli tím podobným situacím„Jediné, z čeho musíme vycházet, pokud jde o Jacksonovo policejní oddělení, je to, co se stalo v minulosti. Samozřejmě doufám, že si povedou lépe než dříve,” dodává trenér Hare. 

Jakým způsobem byste potrestali takové chování vy? 

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti