Architekt proměnil 18 m² zemědělského skladu na plnohodnotné bydlení v centru města

Opuštěné silo v centru Phoenixu? Architekt Christoph Kaiser dokázal z bývalého zemědělského skladu o 18 m² vykouzlit moderní, a hlavně cenově dostupné bydlení pro sebe a svou ženu. Přestavba udivuje svou kompaktností a jedinečností!

                   

Jak vyčarovat ze starého zemědělského sila moderní bydlení pro dvojici nadšenců, která se nechce vzdát bydlení v centru města, ale nedisponuje volnými miliony na koupi domu? Přesně tahle myšlenka vedla architekta Christopha Kaisera, arizonského rodáka, k přestavbě zemědělského skladu o 18 m² na kompaktní dům, který nabízí vše, co mladí lidé k životu potřebují. Navíc přestavbou vzniklo patro a celková výměra domu se navýšila na necelých 32 m². Co dům mladým majitelům nabízí?

iZdroj fotografie: Pixabay
I staré silo může nabídnout bydlení

Domek v historické čtvrti Garfield

Pořídit si dům v centru arizonského Phoenixu je pro mladé páry zcela nereálnou představou, proto se architekt Christoph Kaiser zaměřil na nevyužívané pozemky a stavby, které by bylo možné přestavět. Do oka mu při procházkách městem padla stará zemědělská stavba, konkrétně opuštěné silo z roku 1955, které bylo zcela nevyužívané už desítky let. Výhodou sila byla především lukrativní adresa v historické čtvrti Garfield přímo v srdci hlavního města Arizony, Phoenixu. Projekt na sebe nenechal dlouho čekat.

iZdroj fotografie: Pixabay
Rekonstrukce netradičních objektů jsou v kurzu

Kompaktní bydlení na 32 m²

Dopřát si vlastní domek včetně malé zahrádky? Architekt Christoph Kaiser využil veškeré své zkušenosti ze studia architektury na Arizonské státní univerzitě, univerzitách ve Stuttgartu i na Harvardu a vytvořil jedinečný koncept kompaktního bydlení pro sebe a svou ženu.

32 metrů čtverečních na 2 patrech nabízí vstupní obývací prostor spojený s kuchyní a jídelním stolem. Otevřený prostor nabízí posezení na předzahrádce, na které Christophova žena pěstuje saláty a další zeleninu. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Originální silo poskytuje útulný domov

Ložnice v patře s přístupem denního světla

Po točitém schodišti se v patře nachází útulná ložnice se širokou manželskou postelí a okolními vestavěnými skříněmi pro uložení šatstva. V otevřených policích skříní uskladnili majitelé domku obuv, ale také nezbytné knihy, které jsou tak po ruce před usnutím. V domě nechybí miniaturní koupelna s toaletou. Ocelovou konstrukci vhodně doplňuje dřevo v barvě ořech, světlo je přiváděno úzkým postranním oknem, další se nachází ve střeše sila. Vzduchotechnika s klimatizační jednotkou zajišťuje výměnu vzduchu i chlazení v horkých letních dnech pomocí pasivních vzduchových kanálů.

iZdroj fotografie: Pixabay
I okolí vypadá nádherně
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat