Chudáček v žalostných podmínkách. Záchranáři našli slepé štěně pokryté blátem a neváhali mu pomoct

Slepé a zesláblé štěně leželo na blátivé ulici. Nemělo tušení, že jej čeká nový start do života s náhradní maminkou.

pes na ulici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pořízením domácího mazlíčka vzniká vůči němu závazek, který trvá po celý jeho život. Tento fakt však mnozí chovatelé a páníčci opomíjejí. Zodpovědnost vůči zvířatům by měla být naprostou samozřejmostí. Vše může začít už v dětství člověka, kdy mu rodiče pod stromeček přinesou první štěňátko. Dokáží opravdu všichni pochopit, o jak moc velký závazek se jedná?

Podvyživený v bahně

Se zmíněnou zodpovědností je to podobné jako v manželství – zůstat po boku svého zvířete také v nemoci. Ne jen v bezproblémových juvenilních letech, kdy se rozplýváme nad roztomilými mláďátky. Pes jednoho bezohledného a sobeckého majitele se bolestivě zranil. Zranění způsobila celkové oslepnutí. Následoval také vyhazov z domu.

Není jisté, zda měl pejskův pán pocit, že již není dost dobrý na to, aby byl nadále právoplatným členem rodiny. Každopádně jej nechal napospas všem vnějším vlivům ulice. Ve zuboženém stavu našli štěně po pár dnech záchranáři, kteří již nevěřili tomu, že se jeho stav zlepší. Zesláblé štěně leželo v blátě naprosto odevzdané svému osudu zvířete, kterého se vzdal jeho majitel.

Náhradní maminka

Záchranáři jej museli odnést a umístit do auta určeného k převozu do speciálního zařízení. Mladý pes neměl dost síly ani na to, aby se postavil na vlastní nohy. Během cesty působil velmi vyděšeně, ale zároveň trpělivě. Nechal se sebou manipulovat, jak to bylo zrovna nutné. Veterinární vyšetření potvrdilo, že se štěně nachází na hranici podvýživy a chudokrevnosti.

Bylo potřeba poskytnout mu několik transfuzí s krví. Převozem na kliniku začala dlouhá cesta léčení těla i psí dušičky. Štěněčí dušička však potřebovala víc než laskavé chování ošetřujících pracovníků. Potřebovala opravdový domov. A jeden takový také našla. U ženy, která má se slepými mazlíčky již své zkušenosti. Náhradní maminka byla na světě a pejska čeká nový start.

Jaké máte zkušenosti se slepými zvířátky?

Zdroj: Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články