Policista našel na kraji cesty vyhublé štěně. Za své chování si vysloužil obrovskou pochvalu

Policista si na kraji silnice všiml něčeho neobvyklého. Když přistoupil blíže, zjistil, že se dívá na zvíře v nouzi. Rozhodl se ihned zasáhnout. Setkání těchto dvou bylo osudové.

policista i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Policisté jsou vzorem pořádku a také naděje, že existují lidé, kteří ostatní ochrání, popřípadě dopadnou zločince, aby nadále nepáchali zlo. Přicházejí, když se nacházíte v nouzi. Ovšem tento příběh ukazuje, že jejich práce není pouhým zaměstnáním, měla by být posláním, což konkrétně tento policista dokázal. Ukázalo se totiž, že není ochoten pomáhat pouze lidem v nesnázích, ale i zvířatům, která to zoufale potřebují.

Šel nad rámec svých povinností

Zdálo se, že to bude běžný den v práci jako každý jiný, ale zanedlouho se ukázalo, že bude něčím výjimečný, a to nejen pro policistu, ale i nevinného tvora, který už ani nedoufal, že by se mu mohlo dostat potřebné pomoci. Jenže osud tomu chtěl, aby se tito dva potkali.

Policista je součástí státní dálniční patroly, jejímž cílem je zvýšení bezpečnosti na cestách, také kontrola stavu komunikací, ale i pomoc řidičům v nouzi, například při výměně kola. Tentokrát se však pomoc dálniční patroly zaměřila jiným směrem. Když policista zahlédl v příkopu opuštěné, vyděšené štěně, ihned začal jednat.

Rozdělil se o vodu

„Byl jsem trochu znepokojen, protože štěně vypadalo, že je opravdu ve špatném stavu,“ řekl. To, co poté udělal, bylo úžasné. Rozřízl svou láhev s vodou a nabídl ji štěňátku, aby uhasilo žízeň a osvěžilo se. Díky tomu mu vystrašené zvíře začalo okamžitě důvěřovat a na jeho tváři se objevil úsměv. Tím ale policista s pomocí neskončil. Z auta vzal deštník a židli, aby se štěně mohlo schovat trochu více do stínu a ochladit se.

„Budu tady, dokud mi nebude plně důvěřovat, a pak ho vezmu do útulku,“ pomyslel si muž. Po chvíli odvezl štěně k veterináři, kde zjistili, že má zlomenou pánev a spoustu dalších zdravotních problémů. Vzhledem k tomu, že se zpráva o policistově dobrém skutku rychle rozšířila, lidé začali vybírat peníze, aby zaplatili veškeré výdaje za pejska. Nakonec se ukázalo, že se jedná o fenku, která dostala jméno Princess.

Našla milující domov

Princess podstoupila řadu operací. Čekala ji dlouhá cesta k zotavení, ale podařilo se. Dnes je zdravá a čilá a žije v novém milujícím domově, který jí nenabídl nikdo jiný než muž, jenž ji zachránil před tvrdým osudem, její anděl strážný, policista státní dálniční patroly jménem Tudors.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články