Ve finále talentové soutěže zazářila 9letá houslistka. Dokonalou interpretací klasické hudby si získala srdce všech

Neuvěřitelně talentovaná holčička se předvedla v soutěži, kam se hlásí jen ti nejlepší. V pouhých devíti letech hraje jako zkušený houslista.

holčička hraje na housle i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nenechte si ujít vystoupení této roztomilé malé holčičky, která všem ukázala, že má pro hru na housle skutečný talent od Boha. Už v devíti letech se dokázala prosadit i mezi staršími a nenechala nikoho na pochybách, že ji na tomto poli čeká zařivá budoucnost. I když možná nejste příznivci klasické hudby, uvidíte, že hra této holčičky vás nadchne.

Hrát začala ve čtyřech letech

Sora Lavorgna je jednou z nejmladších účastnic talentové soutěže „Prodigies“, která je ve Francii velmi populární. Soutěží zde děti ve věku 9–16 let, a to ve třech kategoriích: zpěv, hudební nástroj a tanec. Sora se začala věnovat hře na housle ve čtyřech letech a prozradila, že cvičí dvě hodiny denně. Na tak nízký věk předvádí opravdu dechberoucí výkony.

Pro svůj finálový výstup si vybrala reinterpretaci Maxe Richtera z Vivaldiho Čtvero ročních období. Na pódium nastoupila v krásných červených šatech a spustila. Při skladbě v rychlém tempu nezaváhala. Vše měla perfektně nacvičené a náročnou skladbu zvládla na jedničku. Publikum i porota byli ohromeni talentem této malé holčičky.

Soutěž baví i diváky, kteří vážnou hudbu neposlouchají

„Zapůsobila jsi na nás, prokazuješ neuvěřitelnou koncentraci a odhodlání na svých devět let, řekl jí jeden z porotců, slavný violoncellista. Celou soutěž nakonec vyhrál 12letý chlapec, který se věnuje baletu. Malá Sora se však rozhodně neztratila a všichni věří, že má před sebou zářnou kariéru houslové virtuózky.

Soutěž „Prodigies“ bude brzy zahajovat už desátou sezónu. Přesto, že se zde představují děti, které se věnují klasickému tanci, opernímu zpěvu a hře na hudební nástroje, je soutěž populární i mezi diváky, kteří jinak vážnou hudbu neposlouchají. Každý se rád podívá na nesmírně talentované děti, které jsou ve své kategorii o třídu výš, než jiní. I vy se můžete na videu výše podívat na malou Soru, která všechny okouzlila.

Jak se vám líbí hra této úžasné holčičky?

Zdroj: MadlyOdd
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články