Holčička uchvacuje svět krasobruslařskými dovednostmi. V 7 letech je velkou nadějí do budoucna

Dívka je natolik talentovanou krasobruslařkou, že byla vybrána, aby soutěžila na prestižním britském šampionátu. Její talent slibuje zářnou kariéru.

Holčička bruslí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na led se postavila už ve dvou letech a od tří trénuje pod vedením trenéra. Talentovaná malá krasobruslařka zaujala i v celostátním měřítku a byla vybrána jako jedna z historicky nejmladších krasobruslařek na prestižní šampionát. Krasobruslení stále miluje a je odhodlaná v tomto sportu dosáhnout těch nejvyšších met.

Je to britská naděje do budoucna

Romy Davies Jeansová žije a trénuje v Cardiffu, hlavním městě Walesu. Její talent však dosahuje mezinárodní úrovně a brzy si jí všimli i trenéři, kteří se věnují talentovaným krasobruslařům z celé Velké Británie. Romy tak dostala příležitost soutěžit na britském šampionátu, kde se utkala se staršími krasobruslařkami.

I když nemohla čekat oproti zkušenějším závodnicím velké výsledky, byla to pro ni mimořádná příležitost, jak předvést celé Velké Británii svůj jedinečný talent. Není to však jen dar, se kterým se narodila, ale také roky tvrdého tréninku. Ten se neobejde bez každodenního brzkého vstávání, navíc na ledě tráví Romy několik hodin denně.

Lásku ke krasobruslení sdílí i se svojí starší sestrou a rodiče obě své dcery v tomto sportu nadšeně podporují. Moje starší sestra Hallie chodila bruslit a pak jsem se do toho začala pouštět. Je to zábava a můžete chodit na soutěže a získat více přátel,“ vysvětlila malá Romy, proč má tolik ráda krasobruslení.

holčička bruslí iZdroj fotografie: Freepik

Jednou chce být hvězdou známé soutěže

K jejímu objevení však dopomohla zkušená trenérka, které se malá Romy na ledě velmi zalíbila. „Bylo to úžasné, byli jsme opravdu v šoku, nečekali jsme to. Dostali jsme e-mail a pak jsme zjistili, že to byla Jane Torvillová, kdo ji spatřil,“ líčí Romyna maminka, jak její dcera zaujala vítězku olympijských her v krasobruslení a zkušenou trenérku těch nejlepších britských krasobruslařů.

Velkým snem talentované dívky je se jednou zúčastnit show „Dancing on Ice“. Jedná se o podobnou soutěž jako Stardance s tím rozdílem, že celebrity tu pod vedením zkušených krasobruslařů tančí na ledě. Ve videu níže se můžete podívat, jak to malé Romy na ledě sluší. S jejím talentem a odhodláním se jí její sen v budoucnu jistě splní.

Jak se vám tato talentovaná krasobruslařka líbí?

Zdroj: Itv
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články