9letá dívenka přisedne ke klavíru a společně se sestrou předvedou pouliční parádu. Kolemjdoucí jen nevěřícně stojí a s údivem pozorují

Kouzelnou vánoční atmosféru se podařilo vytvořit dvěma sestrám, které ke svému vystoupení využily veřejné piano. Malý chlapec z nich nemohl spustit oči.

i Zdroj fotografie: Ing. Mgr. Jozef Kotulič/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

V posledních letech se na mnoha veřejných místech začala objevovat piana, k nimž může zasednout každý, kdo má zrovna chuť si zahrát. A tak stále častěji zní veřejným prostorem hudba. V tomto videu se můžete podívat na dvě sestry, které potěšily kolemjdoucí notoricky známou melodií, která připomíná, že už se nám zase blíží Vánoce.

Vybraly si píseň, již miluje snad každý

Diane Lambiet je teprve devět let, ale na piano už umí hrát obdivuhodně dobře. Její patnáctiletá sestra Camille zase bravurně ovládá hru na housle. Svůj nesporný talent daly dohromady a potěšily kolemjdoucí na nádraží v nizozemském Rotterdamu. Vybraly si k tomu píseň, která chytne za srdce každého i bez ohledu na to, jaký je jeho oblíbený žánr.

Hallelujah od Leonarda Cohena je jako stvořená pro předvánoční čas. V originále, jak ji zpívá sám autor, si ji můžete připomenout z živého koncertu v Londýně. Melodie hraná v kombinaci piana a houslí ještě více vynikne. Ani jedna ze sester nepotřebuje ke své hře noty. Obě ji znají nazpaměť a je slyšet, že jsou sehrané a společně doma cvičí. Jejich hra začíná vzbuzovat zájem kolemjdoucích.

Ti se zastavují, někteří vytahují mobily, aby si mohli toto krásné vystoupení natočit. Obzvlášť zaujatý je jeden malý chlapec, který stojí hned vedle sedící Diane a upřeně ji pozoruje. Zdá se, že ho hudba, kterou nástroj vyluzuje, naprosto uhranula a zůstane tu stát, dokud píseň nedozní. Sestry si nakonec vyslechnou hlasitý potlesk od kolemjdoucích

Diane svoje hudební nadání rozvíjí nadále

Natočené video sdílela Diane na svém YouTube kanále a děvčata zabodovala i u publika na internetu. Jejich vystoupení vidělo přes dvě stě tisíc lidí a stovky pak připojily pochvalné komentáře. Vy dvě tvoříte velmi krásný hudební pár. Pokračujte v tom,“ napsala do komentářů Tyler Dunand. A Dianne rozhodně pokračuje. Dnes už je jí 14 let a jak se její hra na klavír za těch šest let zdokonalila, posuďte sami.

Pokud se vám stejně jako mně tato amatérská vystoupení na veřejných prostranstvích líbí, pak se určitě podívejte na vystoupení třech mladíků, o kterém jsme nedávno na Dámském Deníku psali. Ti se všichni společně vrhli na jeden klavír a vznikla z toho improvizace, která potěší každého milovníka hudby.

Jak se vám líbí vystoupení těchto dvou šikovných sester?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články