12letá nevěsta a 65letý ženich: To je realita dnešní doby

Že jsou takové sňatky pouze dávnou minulostí? Bohužel pořád ještě ne. V málo rozvinutých zemích se pořád takovéto sňatky místy protěžují. Velmi drsná realita a zkušenost pro tak mladou dívku, nemyslíte?

i Zdroj obrázku: PxHere
                   

V těch nejméně rozvinutých zemích čelí stále mnoho dětí nuceným sňatkům. V takovýchto znepokojivých situacích jsou dívky ponechány skutečně obrovskému psychickému nátlaku. I přes to se tyto sňatky nadále praktikují. Právě s přihlédnutím k této drsné realitě se youtuber rozhodl začít zajímavý experiment. Jeho cílem bylo podnítit citlivost kolemjdoucích na manželství nezletilé dívky a 65letého muže. Co myslíte, že na tento sňatek říká široká veřejnost? 

iZdroj fotografie: Pixabay
Dané sňatky nepatří jen do minulosti

Coby Persin, slavný youtuber, dostal nápad a započal experiment. Jeho cílem bylo konkrétně to, aby lidé reagovali na globální problém, problém dětských sňatků. Vzhledem k podobným scénářům, které se odehrávají po celém světě v málo rozvinutých zemích, to není ani zdaleka lehký úkol. Příkladem může být 13letá dívka, která byla nucena vzít si 48letého muže a postarat se o jeho děti. A právě takových příkladů bychom našli po celém světě poměrně mnoho. Cílem je samozřejmě vyprovokovat vzpouru a zvýšit povědomí o tomto problému.

iZdroj fotografie: Pixabay
Unikátní experiment ukázal mnohé

Průběh a zjištění experimentu

Cobyho sociální experiment se odehrál uprostřed Times Square. Kolemjdoucí se účastní focení v nejčistších tradicích svateb. Je samozřejmé, že výbuchy hněvu jsou hmatatelné i na fotografii. Ve videu Coby vysvětluje divákům, že dětské sňatky jsou legální v 91 zemích po celém světě. Před rozhořčeným davem se pětašedesátiletý muž ukázal s 12letou dívkou, aby otestovali citlivost kolemjdoucích na jeden z největších problémů světa. Jako zpětnou reakci získali rozbouřený dav.

Oba „novomanželé“ byly zasahováni pobouřenými pohledy kolemjdoucích osob a bylo jen otázkou času, než se nějaký z nich ozve. Opravdu se tak stalo, lidé se začali k muži s dívkou přibližovat. Jenda kolemjdoucí žena se holčičky zeptala, kde má matku. Dívka neodpověděla, což ženu ještě více znepokojilo. Jako další se je odvážil oslovit ustaraný mladý muž, který trval na odpovědi na svou položenou otázku, kolik je dívce let. Povšimnul si, že dívka není zletilá a poukazoval na nezákonitost případu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mladý muž začal ženichovi vyhrožovat policiím, byl ochoten tento případ začít řešit. Byl natolik znepokojen situací, že si nebyl schopný nechat vysvětlit situaci, kterou mu ženich předkládal jako experiment a poukázání na globální problém. Byl natolik fascinován, že nevnímal ani ochranku, kterou měli „ženich s nevěstou“ k dispozici. Další žena, která vyzařovala mnohem mírnějším přístupem než ostatní, pár vyslechla. Potom držela dívku za ruku, aby ji udržela dál od svého údajného novomanžela. Poté, co se jí zeptala, jestli tam chce být, dívka neodpověděla.

Dva muži se rozhodli situaci vyřešit po svém

Dva muži přistoupili k dívce a zeptali se jí, kolik jí je. Když se dozvěděli, že jí je teprve 12 let, byl na jejich tvářích jasně vidět šok. Když se jeden z mužů údajného ženicha zeptal, zda je pro něj tato situace v pořádku, „ženich“ mlčel. Muž pochopil jeho mlčení jako přiznání. Tím ochrana mladé dívky pro muže nekončila, jeden z nich přitlačil „ženicha“ ke zdi, zatímco druhý dovedl dívku k policii. Pár rychle obklopil velkým davem, když se proti „ženichovi“ ozval hněv jiného muže a nazval ho „nemocným zvrhlíkem“. V momentu, kdy byl „ženich“ na pokraji napadení, ochranka okamžitě zasáhla.

i

Video končí povznášejícím hodnocením dětských sňatků po celém světě. A zjištěním, že 33 000 dívek se každý den vdává, zbavených nevinnosti. A přestože se to týká hlavně dívek, některé sňatky se týkají i mladých chlapců. Toho je důkazem manželství 9letého chlapce s 62letou ženou v Jihoafrické republice.

Dětské sňatky ukradnou dětem dětství, volbu partnera a času sňatku se zvoleným partnerem. Dívky dokonce mohou otěhotnět dříve, než dosáhnou plného stupně zralosti, čímž je ohrožen jejich život. Mimo jiné takto mladé lidé nejsou připraveni na sexuální život, dochází k násilí a následným psychickým problémům, které se na dívkách i chlapcích projeví. Je to hazard s dětským životem i zahrávání si s jeho psychickým a fyzickým zdravím.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články