Geniální matka nařídila dceři, aby na talíř vytlačila celou zubní pastu. Tuto cennou lekci by mělo dostat každé dítě

Amy Beth Gardner zveřejnila na svém facebookovém profilu příběh, ve kterém dala dceři životní lekci. No, snad na ni holčička nikdy nezapomene.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče chtějí pro své dítě vždycky to nejlepší. A někdy mají docela strach, když má jejich dítě poprvé nastoupit do školy. Chtějí, aby zapadlo, našlo si kamarády a mělo dobré známky. Přesně tohle chtěla pro svojí dceru i žena z dnešního příběhu, která ji jednoho dne připravovala poprvé do školy. Proto se rozhodla jí dát důležitou lekci.

Žena dala dceři zubní pastu

Amy chtěla připravit svoji malou dceru poprvé do školy a zároveň ji naučit jedné důležité životní lekci. Koupila jí novou uniformu, uklidila její skříňku a překvapila ji novým batohem. Ale večer před spaním musela udělat ještě něco mnohem důležitějšího. Dala svojí dceři do ruky zubní pastu a řekla jí, ať ji všechnu vymáčkne na talíř.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hodně věcí dcera pochopila

Poté, co dcerka pastu vymačkala na talíř, matka jí řekla, ať ji vrátí zpět do tuby. Na to jí dcera samozřejmě odvětila, že to nejde, že to nikdy nebude tak, jako dřív. Matka chvíli čekala, protože dcerka se snažila dostat pastu zpět. Nakonec ji zarazila a řekla jí, že na tuhle zkušenost si bude pamatovat do konce života.

Vaše slova mají větší moc než si myslíte

Měli byste pochopit váhu svých slov. V životě máte příležitost pronést slova, které někomu ublíží nebo zraní. Na druhou stranu budete mít také příležitost používat slova, která někoho povzbudí, potěší, zlepší mu den. A to je vlastně to stejné, jako s tou zubní pastou. Nikdy už nebudete moct vzít zpět to, co jste řekli. Stejně tak, když holčička vymačkala pastu, tak ji už potom nemohla dostat zpátky.

iZdroj fotografie: Facebook / Amy Beth Gardner

Vždy si raději dvakrát rozmyslete to, co chcete říct. Protože vaše slova mohou lidem opravdu hodně ublížit a bohužel, to, co už bylo řečeno, se nikdy nedá vzít zpět. Jednou zmačkaný papír už taky nikdy úplně nenarovnáte.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund