Žena těsně před porodem zjistila, že musí na svět přivést mrtvé miminko. Chování porodních asistentek jí však dodalo sílu

Na nastávající maminku jménem Rachel čekalo v porodnici nepříjemné překvapení. Dozvěděla se totiž, že bude muset porodit mrtvé miminko.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Statistiky posledních let ukazují, že procento samovolných potratů roste a zároveň roste také procento matek, které kvůli neplodnosti řeší umělé oplodnění. Pokud se rodiče rozhodnou přivést na svět potomka, je moment jeho narození pro ně naprostým zázrakem. Pro tuto ženu se však tento moment změnil doslova v peklo. „Těšila jsem se, že přivedu na svět naši dceru, ale stalo se něco, co jsem vůbec nečekala,“ vypráví matka.Peklo na porodním sále

Nastávající maminka jménem Rachel Whalen v době, kdy vyrážela do porodnice, ještě nečekala, že ji místo nejšťastnějšího momentu v životě čekají velmi perné chvilky. Před narozením svého dítěte měla vše přichystané a čekal ji už poslední krok několikaměsíční cesty, a to právě porod. „Moc jsem se těšila. Když jsme vyrazili do porodnice, byla jsem štěstím bez sebe, že už to přijde,“ vypráví Rachel. „Jakmile jsme dorazili a lékaři mě začali vyšetřovat, bylo vidět, že je něco špatně,“ dodává.

Během cesty do porodnice totiž Rachel ještě nevěděla, že její vymodlené miminko, které do té doby rostlo v jejím lůně, už nežije. Neexistuje žádné přirovnání, které bychom pro bolest, kterou Rachel po tomto oznámení zážívala, mohli použít. Bolest matky, která musí porodit mrtvé dítě a místo radostného pláče slyší jen ticho, si nikdo nedokážeme představit. Rachel měla naštěstí kromě podpory manžela, přátel a rodiny ve své blízkosti i empatické porodní asistentky.

Poděkování porodním asistentkám

„Děkuji vám, že jste byly při mně. Za to, že jste mi pomohly vyprovodit moji malou na onen svět a důstojně se s ní rozloučit,“ stojí v poděkování, které Rachel věnovala porodním asistentkám. „Děkuji za to, že jste mě jemně učesaly a umyly. Také za to, jak jste mi ukázaly, čím zamezit tvorbě mléka, když ho má dcera již nepotřebuje,“ vysvětluje nešťastná matka. „Děkuji, že jste se mnou o mé dceři, která nás tak předčasně opustila, mluvily, že jste se nebály emocí,“ dodává dojatě.

„Děkuji i za péči, kterou jste věnovaly mému manželovi, protože i on jako otec zrovna přišel o dítě. Za každý polštář navíc, který jste mu poskytly, aby se mohl pohodlněji vyspat,“ projevuje dále vděčnost. Děkuji i za vás sestřičko, která jste ke mně přišla v noci, když jsem nemohla spát a držíc mě za ruku mi vyprávěla o vlastním potratu. Jsem vděčná, že jsem se necítila sama a cítila, že mateřství a očekávání jako úděl ženy může být stejně tak bolestné jako šťastné“ dodává.

Samovolný potrat je strachem každé matky

Tak jako je úděl mateřství velmi krásný, za každým narozeným dítětem může být jeden či několik zmařených pokusů. Na matky je stále vyvíjen velký tlak a za odpovědí na otázku: „Tak kdy už budete mít miminko?“ se může skrývat velká spousta bolesti. Mysleme na to, když se zase budeme ptát. Na světě existuje mnoho bolestivých příběhů, které se nedostaly zpoza zavřených dveří, a proto mějme na paměti, že nikdy nevíme, jaký příběh si s sebou mladá rodina nese.

Jaký podobný příběh znáte?

Zdroj: Reader’s Digest

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení