Žasl, jak se jeho žena statečně prala s rakovinou. Na oslavu jejího uzdravení přichystal překvapení, kterým pomohl i dalším pacientům

Své manželce, která se léčila s rakovinou, chtěl dokázat, jak je na ni pyšný. Z původně romantického gesta se stal takřka fenomén.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lásku si partneři dokazují nejrůznějšími způsoby. Od něžných doteků přes milé poznámky až po úžasná gesta. O pořádné překvapení se manželce postaral i Brad Bousquet, který „své bojovnici“ věnoval na 500 růží. Ty donesli Alisse rodinní příslušníci v šesti velkých koších k nemocničnímu křeslu, kde absolvovala poslední chemoterapii. Alissa, která do té doby nic netušila, byla u vytržení. Když se později dozvěděla, jaké další gesto jejím jménem Brad učinil, věděla, že je ta nejšťastnější žena pod sluncem.

Významný milník v boji s rakovinou

Když šla Alissa Bousquet v roce 2015 na svůj úplně první mamograf, ani ve snu by ji nenapadlo, že jí preventivní vyšetření obrátí život vzhůru nohama. Během kontroly si ovšem lékaři všimli malé bulky a Alisse provedli biopsii. Ta bohužel potvrdila rakovinu prsu, a sice ve II. stádiu. Pro tehdy 39letou ženu nastal bezmála roční kolotoč operací (absolvovala celkem 3) a chemoterapií. Její manžel Brad, spolu s jejich 4 dětmi, jí byl neskutečnou oporou. Během celého roku Alissu podporoval a žasl, jak skvěle celou situaci zvládá.

Alissa překypovala pozitivním přístupem a odvahou. S nemocí se prala statečně a i přes to, že jí musely být odebrány oba prsy, se nezhroutila. Dne 23. června 2016, pár měsíců před tím, než s manželem oslavili 19 let od svatby (brali se 15. listopadu 1997), Alissa vyrazila na svoji úplně poslední chemoterapii. Aby vyzdvihl významný milník na její cestě za uzdravením, vymyslel Brad pro svoji manželku překvapení. To mělo ilustrovat obrovskou lásku a podporu, kterou měla a má Alissa od své rodiny a přátel po celou dobu léčby.

Z romantického gesta se stal fenomén

Brad se rozhodl svoji ženu potěšit krásnými růžemi a zároveň věnovat jejím jménem výtěžek z prodeje Nadaci Susan G. Komen pro výzkum rakoviny prsu. Obeslal proto 20 členů své rodiny a přátel s otázkou, zdali si nechtějí v místním květinářství zakoupit růži a pomoci mu „zasypat Alissu růžemi“ během její poslední chemoterapie. Ve zprávě jim vysvětlil, že cena květiny bude vyšší, a sice 241 Kč (respektive 10 dolarů), přičemž výtěžek z prodeje získá zmiňovaná nadace. Bradův nápad se bližním natolik zalíbil, že ho začali sdílet dále.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Během chvíle se objednávky začaly jen hrnout. V krátké době dosáhl objem objednávek růží 500 kusů. V tu chvíli Brad zavolal do květinářství a požádal je, aby v případě dalších objednávek nenakupovali květiny, ale aby celou částku poukazovali na účet nadace. Brad svým nápadem oslovil na 170 rodin, od nichž se vybralo v přepočtu neuvěřitelných 108 tisíc Kč (respektive 4 500 dolarů). Květinářství následně 500 růží rozdělilo do 36 váz a umístilo do 6 bedýnek, které překvapené Alisse donesli její děti a přátelé.

Dojetí a radost, která byla slyšet v jejím hlase, když květiny dostávala, Brada hřeje dodnes. Stejně tak jej těší pomyšlení, že si všechny květiny neodnesli domů, ale velkou část z nich rozdali dalším pacientům, kteří se v nemocnici rovněž léčili s rakovinou. V současné době má za sebou Alissa všechny potřebné operace (včetně rekonstrukce obou prsů) a těší se dobrému zdraví. Aby skvělých zpráv nebylo málo, nedávno se žena svěřila, že se brzy stane babičkou.

Co si myslíte o takovémto spojení romantického gesta a podpory neziskové organizace?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články