Sňatková politika se v arabských zemích liší. Na tom postavila své podnikání „dohazovačka“, pomáhá najít vhodné manželky

Zalepila díru na trhu tím, že si založila „dohazovací“ společnost. Arabové jsou s jejími službami spokojení.

Arabský pár v restauraci i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá země má své vlastní kulturní zvyky a odlišnosti. A to také v oblasti uzavírání sňatků a manželství. Stejně jako je v České republice běžné, že se páry seznamují a po několika letech partnerství obvykle vstoupí do svazku manželského, tak v arabských zemích funguje poměrně odlišná sňatková politika. Christina Maxion je na tomto poli velkou hráčkou a nechala do něj nahlédnout také naše čtenáře.

Vysoká úspěšnost

Christina se považuje za odbornici na vztahy mezi muži a ženami. Ze svých znalostí si vytvořila vlastní business. Netají se ani značnými finančními zisky. Její povolání by se nedalo označit slovem dohazovačka. Pod tím si totiž většina lidí představí puberťáky na střední škole. Jednoduše vlastní společnost, která hledá majetným Arabům dokonalé životní partnerky.

Její společnost se chlubí velmi příznivými recenzemi. Šestadevadesát procent klientů je s jejím výběrem budoucí manželky naprosto spokojených. Zbylá čtyři procenta jsou pouze zanedbatelná náhoda. A jaký je vlastně postup práce v tomto odvětví? Zaprvé je stěžejní kontakt s mužem, který má zájem o manželství. Christina jej nejprve důkladně vyzpovídá a zjistí jeho preference.

Krása a inteligence

Následně prohledá svou databázi vhodných budoucích manželek. Ta je velmi obsáhlá, protože ani zdaleka neobsahuje ženy pouze z Dubaje. Standardně se uvádí, že proces trvá dva měsíce až půl roku. Možná by vás mohlo zajímat, jaké ženy jsou pro arabské muže atraktivní? I na to má Christina svou odpověď. Vzhledem k zachování služebního kodexu však nemohla prozradit vše.

Muž a žena na vyhlídce iZdroj fotografie: Depositphotos

Obecně se dá říci, že ženy představují pro své arabské muže trofeje. Kromě toho, že mají být pro své manžele životními partnerkami a matkami jejich dětí, tak symbolizují jejich společenské postavení. Ideální žena by měla být ideálním poměrem mezi přitažlivým vzhledem a vysokou inteligencí. Jak se zdá, tak vdát se za arabského muže není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled jevit.

Jak na vás působí arabská kultura?

Zdroj: Lelum
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články