To, v jaké póze v noci spíte o vás odhalí, jací v nitru duše opravdu jste a co vás v životě trápí

Poloha, kterou ve spánku podvědomě upřednostňujete, vypovídá o vás mnohé. Každý si totiž přirozeně volí polohu, která mu umožní kvalitní spánek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věřte nebo nevěřte, poloha těla ve které se ukládáte ke spánku, o vás mnohé vypovídá. Průměrný člověk stráví asi třetinu života spánkem, a právě pozice ve které je mu příjemné odpočívat je upřímným vyjádřením jeho osobnosti. Existují názory, že některé pozice jsou zdravé a jiné nikoli. Podle našeho mínění je jedinou důležitou věcí, aby si člověk během spánku odpočinul a nebyl buzen bolestmi a nepohodlnou pozicí.

Poloha na zádech s rukama u těla

Tato poloha se doporučuje jako jedna z nejlepších. Dochází při ní k přirozenému narovnání páteře a krk ponechává v přirozené poloze. Je prý také vhodná pro ty, kdo mají problémy s žaludečními šťávami. Pokud ale trpíte syndromem spánkové apnoe, raději se jí vyhýbejte. Často v ní usínají lidé silní a soustředění, kteří mají rádi systematičnost. Obvykle mají velké nároky na sebe samého i na ostatní lidi ve svém okolí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poloha na břiše

Během ní se vyrovnává tlak v meziobratlových ploténkách bederní páteře a tak může pomoci proti bolestem. Podmínkou ale je, že nepoužíváte příliš polštářů. Určitě není překvapením, že se nedoporučuje těhotným ženám ve vyšším stupni těhotenství a ženám s větším poprsím. Přirozeně si tuto polohu vybírají lidé hraví a zábavní. Tak se alespoň jeví okolí, ale ve skutečnosti mohou být nejistí a toužit po tom, aby získali nad svým životem kontrolu.

Embryonální poloha

Stočeni do klubíčka často spí lidé zdrženliví a uzavření s plachou a citlivou duší. Ne nadarmo jsme všichni v této poloze strávili několik měsíců v děloze matky. Údajně totiž pomáhá proti bolestem zad, ale v posledních letech bývá upozorňováno na to, že může nadměrně namáhat krk a některé klouby. Podle výzkumů je to poloha, která je zodpovědná za nejmenší počet přerušení spánku. Doporučuje se těhotným ženám.

Poloha na boku

V poloze na boku spí lidé otevření a společenští, to ale neznamená, že jsou hned s každým zadobře. Rozhodnutí o závažných věcech jim obvykle chvíli trvá, ale když se jednou rozhodnou, jdou si za svým cílem. Tato poloha je vhodná pro těhotné ženy a pro lidi s nadváhou. Snižuje riziko zástavy dechu ve spaní. Udržuje krk a záda v přirozené poloze. Pokud trpíte bolestmi kyčlí, můžete si mezi kolena vložit vhodný polštář.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poloha na zádech s rukama nad hlavou

Takto usíná asi 5 procent populace. Vesměs se jedná o lidi s přátelskou povahou, kteří umí naslouchat ostatním, ale neradi jsou sami ve středu pozornosti a tak se drží spíše v ústraní. Není příliš vhodná pro lidi s nadváhou a pro ženy s velkým poprsím, protože jeho tíha znesnadňuje dýchání. Může být problematická pro ramenní klouby a šlachy. Tato poloha ve spánku údajně pomocí gravitace brání vzniku vrásek.

Zdroj: Nectarsleep

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články