Píšu tento dopis muži, který odešel těsně před narozením mého dítěte

To, co je na začátku velká zamilovanost se může později změnit v nenávist a následné opuštění. To stejné se stalo i ženě, kterou opustil její muž a která nakonec zjistila, že mu za to všechno musí poděkovat.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Po třech letech, kdy spolu strávili každou volnou chvilku, každý volný okamžik, kdy si Tereza myslela, že jejich láska je skutečná a opravdu hory přenese, ji opustil v tom nejhorším možném momentě. Když se dozvěděl, že je těhotná, ani se neohlédl a byl pryč. A ona se, i přes všechny překážky, rozhodla si dítě nechat, bojovat, a teď, po dlouhé době, píše vzkaz muži, který ji opustil a který jí prý dal ten nejkrásnější dárek, co mohl.iZdroj fotografie: Pixabay.com

Vypadalo to na velkou lásku

Začátky

Byli na vysoké, tak se potkali. Na nějakém bláznivém večírku, který nebyl ani první a ani poslední a trval od večera do rána. Byli skoro ještě děti, které se parádily jako dospělí. Ovšem ona věřila, že jejich vztah je skutečný, pevný a nezlomný.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Vše se nakonec změnilo

Když zjistila, že je těhotná, myslela, že spolu vše zvládnou a překonají. Ale on se bez myšlení a ve slepé panice sebral, odešel, a ona ho už nikdy neviděla. V prvních měsících těhotenství a mateřství ho za to nenáviděla. Za to, že ji opustil a nechal s dítětem.

Ovšem časem zjistila, že jí dal něco, co by nikde jinde nezískala – krásou dceru a životní lekci.

Pokrok času

Nyní tato silná žena vzkazuje otci svého dítěte – „Děkuju. Děkuju, že jsi odešel zrovna v té chvíli a už ses nevrátil.“ Ovšem to není jediné, za co mu děkuje. Děkuje mu i za životní lekce, které se mohla naučit jedině sama, a jedině s dítětem. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Děkuji ti

„Děkuju, že:

  • Jsi mě naučil, že džus chutná lépe než whiskey s kolou.
  • Že smích mé dcery je drahocennější než hudba jakékoliv kapely.
  • Že vstávat kvůli pláči dítěte je lepší než probouzet se s kocovinou.

Děkuju, že jsi mi dal ten nejkrásnější dárek – mou dceru. Nevím, jestli se k tobě můj vzkaz dostane, a je mi to jedno, protože já i má dcera jsme šťastné a to stačí.“

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Dítě může změnit všechno

Tato silná zpráva je pro všechny svobodné rodiče samoživitele, ale i pro páry a rodiny jako celek. Vaše dítě a rodina je poklad a životní lekce, kterou nikde jinde nezískáte. Držte se jí, oceňujte ji, mějte ji na paměti, a hlavně ji milujte.

85 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1834 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví