Partnerská poloha při spánku prozradí hodně o daném vztahu

Spánek je součástí našich životů a v případě toho partnerského je běžné, že lidé spí v jedné posteli. Co o partnerství prozradí poloha spánku? Více než si mnozí myslí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ve spánku nevnímáte, co děláte, neuhlídáte se. Proto právě spánková poloha perfektně objasní vztah s Vaším partnerem. Dokáže odhalit, jak se ve vztahu cítíte vy a Váš partner. Ve spánku jednáme podvědomě, proto může být zajímavé se zamyslet nad tím, jak vlastně spíte a co to o Vás dvou vypovídá. V partnerství jsou typické zejména tyto polohy:

  • poloha lžiček
  • objetí tváří v tvář
  • poloha pronásledování
  • dotek zad
  • žena spí na mužově hrudi
  • velká vzdálenost
  • roztahování přes postel

Spánková poloha lžiček

iPoloha pronásledování

Pokud partneři leží v této poloze, žena leží na boku, muž leží těsně za ní a kopíruje její postavu. Můžeme se setkat i s obrácenou verzí, kdy žena kopíruje muže, ale nebývá to tolik časté. Ten, který leží za prvním partnerem vyjadřuje svůj ochranitelský postoj vůči partnerovi před sebou. Oba partneři k sobě cítí důvěru a žijí v harmonickém vztahu.

Setkáme se s ním převážně u partnerů, kteří jsou se svým vztahem teprve na začátku. Tato poloha v pokročilejším vztahu přechází v polohu volných lžiček, kdy oba partneři spí stejně, jen jsou dál od sebe. Stále mají klidný a harmonický vztah plný důvěry, ale už je pro ně důležitý i dobrý a pohodlný spánek.

Partneři spí v objetí tváří v tvář

i

S touto polohou se při spaní nesetkáváme moc často, je spíše vzácná a vyskytuje se převážně u čerstvě zamilovaných párů. Ještě menší šance je, že tato pozice bude přetrvávat i nadále v pokročilejší fázi vztahu. Pokud ano, partneři mají obrovské štěstí, neboť je jejich vztah závislý na druhém partnerovi a svědčí o obrovském poutu. 

Partneři se při spánku dotýkají zády

i

Tato poloha bývá častá u partnerů, jejichž vztah trvá již poměrně dlouhou dobu. Oba partneři se cítí uvolněně, jsou spokojení ve vztahu, potřebují cítit přítomnost toho druhého a cítí se spolu stále dobře.

Poloha pronásledování

Je poloha velmi podobná té první, tedy poloze lžiček. Jeden z partnerů leží na boku na kraji své půlky postele a ten druhý se na něj lepí. Ten, který leží na kraji postele dává najevo, že je vztahem příliš stahovaný a potřeboval by více prostoru. 

Žena spí na mužově hrudi

iŽena spí na mužově hrudi

U obou z nich odhaluje tato spánková pozice velmi blízké tělesné pouto. Oba se milují a jejich vztah je založen na vzájemné důvěře a respektu.

Roztahování přes postel

iRoztahování přes postel

Tato poloha je velmi sobecká. Muž nebo žena, kteří takto spí, se snaží z postele přivlastnit co největší plochu, protože to vede k nadvládě. Takový vztah má malou budoucnost.

Velká vzdálenost

iVelká vzdálenost

V tomto případě se muž a žena nikde fyzicky potkají, ani jejich záda a nohy se nedotýkají. To samozřejmě naznačuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku, hádky mohou být čím dál častější a napětí pomalu všechno ničí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články