Po pětiletém vztahu objevila v partnerově telefonu seznamovací aplikaci. S odstupem času váhá, jak situaci pojmout a řešit

Konfrontovat partnera s nepříjemným problémem, jako je podezření z nevěry, je velmi citlivá záležitost. Snadno se může stát, že pošramocený vztah to zničí navždycky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nejdůležitějším parametrem spokojeného vztahu je důvěra. Pokud se totiž na partnera nemůžete stoprocentně spolehnout, bývá to začátek konce. Na vlastní kůži to nyní pociťuje Blanka V. z Českých Budějovic, která podezřívá partnera, že ji podvádí. „Bojím se, že se na přítele už nemůžu spolehnout. Cítím, že se něco děje, a tak jsem mu prohledala mobilní telefon. To, co jsem v něm objevila, mě velice ranilo,“ napsala redakci DámskéhoDeníku.

Myslela si, že jsou šťastnou rodinou

S přítelem si devětadvacetiletá žena padla do oka na večírku u přátel. Krátce poté spolu začali randit, později se k němu Blanka přestěhovala a už jsou spolu pět let. Když se jim narodil malý syn, měla pocit, že jsou nejšťastnější rodinou na světě. Od té doby uplynuly už dva roky. „Myslela jsem si, že se stále milujeme, jsme šťastní, že se společně dobře bavíme a skvěle si užíváme. Jenže teď mám strach, že jako spokojenou rodinu nás vnímám jenom já,“ svěřila se Blanka.

Poprvé začala mít pocit, že se něco děje, když její partner začal chodit do fitness centra. „Oba jsme vždycky byli aktivní, jezdili jsme na kolech, chodili si zahrát tenis a v létě jezdili na vodu. Fitko ale bylo novinka,“ vypráví Blanka. Když se na to partnera zeptala, řekl jí, že tam chodí s kolegy z práce, protože potřebují nějaký pohyb, když celý den jen vysedávají v kanceláři. „Přestože to vysvětlení znělo logicky, můj mozek se vzpíral tomu uvěřit,“ uvedla Blanka.

Nevěra ve vztahu těžce poznamenává děti. Těchto 5 věcí si s sebou ponesou do dospělosti

Našla jeho profil na seznamce

Pochybnosti v ní narůstaly, takže se odhodlala k činu, na který sama není příliš pyšná. Přitom více než třetina lidí v Česku prohlíží podle SeznamZpráv telefon svým partnerům „Vím, že to asi vypadá, že jsem stíhačka, ale tak to není. Jen jsem se potřebovala ujistit, že přede mnou partner nic neskrývá, že je prostě všechno v pořádku,“ vysvětlila Blanka. Jenže z jeho mobilu se dozvěděla informaci, kterou vědět nechtěla. „Byla jsem v šoku, když jsem tam našla seznamovací aplikaci, ve které si udělal svůj profil. Bojím se, že mě podvádí,“ uvedla zoufalá žena.

Snutná žena přemýšlí u okna iZdroj fotografie: Freepik

Dodala, že musí situaci nějak začít řešit, ale neví si rady. „Jsme spolu už pět let, máme dvouletého syna, láme mi to srdce. Nevím, jak mu to mám říct, aby se nedozvěděl, že jsem mu prohledala mobil. Zasekla jsem se na místě. Miluji ho, ale ta zrada hodně bolí,“ vysvětlila Blanka. Přímé konfrontace se obává. Nechce, aby jejich vztah skončil, už jen kvůli malému synovi. „Namlouvám si, že o nic nejde a že to mám nechat plavat. Ale ty pochybnosti jsou nesnesitelné,“ dodala.

Nevěra je častou příčinou krachu vztahu

Pokud má jeden z partnerů podezření na nevěru, je podle soukromé detektivky Ivety Novotné, o které jsme psali v DámskémDeníku, rozumné se o tom nejprve doopravdy přesvědčit. Běžně lidé přistupují k procházení mobilu, historie vyhledávače na počítači i špehování. Zálety jsou totiž velmi častou příčinou krachu vztahů. Podle Novinek nevěra stojí v žebříčku pěti nejčastějších důvodů rozvodu hned na druhém místě za netolerancí.

Jak byste se snažili vyřešit podobnou situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články