Několik důležitých otázek, které byste si měli před svatbou položit

Samotnému manželství nejčastěji předchází několik let předchozího společného soužití. Zákonem uznaný svazek pak dá se říct spojí dva zamilované lidi navždy.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Vstup do manželství by však neměl být krokem lehkovážným. Unáhlené rozhodnutí může vztah spíš narušit než podpořit. Je důležité si tedy položit pár základních otázek.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Svatba je důležitý okamžik v životě obou

Jaké otázky si položit před svatbou?

Jestliže jste se rozhodli pro to, že se s partnerem vezmete, není jistě pochyb o tom, že to myslíte skutečně vážně. Položili jste si ale pár otázek, které jsou před uzavřením sňatku důležité? Prověří to, jak svého muže, či ženu opravdu znáte a proč si jej, nebo jí vlastně chcete vzít.

  • Mezi první z otázek můžeme zařadit na příklad tyto: Víte, jakou hudbu váš partner poslouchá? Má rád psi, nebo kočky? Jaký filmový žánr nejraději sleduje? Jaké jídlo je jeho nebo její nejoblíbenější? Tyto otázky jsou takzvané zahřívací, kdy si ověříte, jak moc znáte člověka, vedle kterého chcete sdílet celý život.
  • Dále se můžete sami sebe zeptat, zda víte, jaké koníčky má vlastně váš milý, nebo milá? A také jaké oblečení si nejradši obléká?

Pokud dokážete zodpovědět všechny otázky podle toho, jaká je skutečnost, pak svého partnera skutečně dobře znáte a jste spřízněnými dušemi.

iZdroj obrázku: Pixabay
Ke svatbě přistupujte také pragmaticky

Další důležité otázky před uzavřením manželství

A na co se dotazovat dál? Třeba na to, jestli je víte o tom, zda je váš partner věřící, či ne, nebo jaké je jeho politické přesvědčení a názory. Tyto dotazy jsou už dost osobního charakteru a pakliže na ně také dokážete snadno odpovědět, nezbývá než vám pogratulovat. Stále ale zůstaneme u dalších otázek, které se nyní budou týkat budoucnosti. Mohou jimi být například: Má rád váš partner děti a chce si nějaké pořídit? Jaký styl výchovy dětí preferuje? Chce být u porodu? Má dobrý vztah s rodiči a má potřebu je navštěvovat? Jestli jste si položili všechny tyto dotazy a nedobrali se nějakého smysluplného výsledku, nezoufejte. Nejdůležitější je přeci následovat své srdce, a to vám vždy řekne pravdu. Šťastné společné soužití!

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články