Muž měl být nadosmrti upoutaný na invalidní vozík. Ve svatební den však šokoval snoubenku i ostatní svatebčany

Svatební den Kevina a Kim se velmi výrazně zapsal do historie obou jejich rodin. Ženich se totiž rozhodl pro radikální změnu, a to bez nevěstina vědomí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh Kevina Taylora a Kim Didway připomíná scénář jednoho z mnoha romantických filmů. On jako muž, který si aktivně užíval život do chvíle, než v důsledku úrazu přišel o pravou dolní končetinu. Ona jako žena, která ho bezprostředně po jejich prvním setkání inspirovala, aby se svým handicapem začal bojovat. Kevin nicméně navštěvoval kurzy fyzioterapie tajně. O to větší překvapení Kim zažila v jejich svatební den, kdy Kevin z invalidního vozíku vstal, chytil ji do náruče a už nikdy nepustil.

Úraz vyvolal vážné onemocnění

Kevin Taylor byl mladý muž plný elánu a chuti do života. Rád se věnoval různým druhům sportů a aktivitám s nimi spojenými. Bohužel, v roce 2000 si zlomil pravou nohu, a to, co z počátku vypadalo jako přechodné omezení, se stalo trvalým handicapem. Úraz totiž vyvolal onemocnění zvané reflexní sympatická dystrofie (zkráceně RSD, jinak nazývané Sudeckova nemoc). V podstatě jde o poruchu – hyperaktivitu, autonomního sympatického nervového systému, který kontroluje mj. činnost potních žláz a prokrvení končetin.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hyperaktivita se poté projevuje otoky, výraznou pálivou bolestí, ztuhlostí a barevnými změnami kůže na postižené končetině. RSD je léčitelná, avšak v některých případech, jako byl ten Kevinův, je léčba neúčinná. Lékaři označili mužův stav za nejhorší, s nímž se kdy setkali. Jediné východisko bylo podle nich zasaženou končetinu amputovat. V roce 2009 tak Kevin přišel o pravou nohu a skončil na invalidním vozíku. I přes veškeré nástrahy osudu se snažil zůstat optimistický a na svůj život nerezignovat.

Pravá láska byla lékem, který potřeboval

Čtyři roky poté co byl upoután na invalidní vozík, v roce 2013, potkal Kevin svoji spřízněnou duši. S Kim Didway se seznámil v jednom z texaských podniků. Oba (nyní manželé) se shodují, že to byla láska na první pohled. Jakmile se jejich pohledy střetly, oběma bylo jasné, že je mezi nimi silné spojení. Kevin obdivoval Kiminu činorodost a chuť do života, Kim se zase zamilovala do jeho laskavosti a obětavosti. Jedna ze skutečností, která Kevinovi učarovala, byla Kimin nezájem o jeho handicap.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mladá žena jako by invalidní vozík vůbec neviděla. Jednala s ním bez soucitu a lítosti, jako rovný s rovným. Netrvalo proto dlouho a pár začal plánovat svatbu. Zatímco Kim se plně ponořila do příprav jejich velkého dne, Kevin byl zaneprázdněný něčím jiným. Rozhodl se, že svoji životní lásku v jejich svatební den překvapí a naučí se opět chodit. Začal pravidelně navštěvovat fyzioterapii a krůček po krůčku se učil pohybovat se s protézou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když nastal jejich svatební den, Kim oblékla překrásné bílé šaty a těšila se, že si vezme muže svých snů. V momentě, kdy došla na kraj svatební uličky, hosté se při prvních tónech svatebního pochodu postavili. Ovšem ke Kimině překvapení se postavil i Kevin. Žena nedokázala zadržet slzy dojetí. Když k ní ženich došel, začala otevřeně plakat. Bylo to vůbec poprvé, co ho viděla vstát a chodit bez cizí pomoci. Kevin později prohlásil, že mu Kim dodala odvahu začít žít opět naplno a bez invalidního vozíku.

Čím vás během vašeho vztahu překvapila vaše polovička?

Zdroj: Shareably

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství