Matka nasadila vlastní život, aby zachránila svých 6 dětí z hořícího domu. Popáleniny zasáhly 93 % jejího těla

Matka při záchraně svých dětí necítila žádnou bolest. Jakmile však její adrenalin opadl, žena si uvědomila, že nevidí na svém těle ani kousek nepopálené kůže.

popálená žena i Zdroj fotografie: Se souhlasem Emma Schols
                   

Mateřská láska a touha ochránit své potomky za každou cenu ženám v nouzových situacích dodá sílu a odvahu, o kterých by se ostatním ani nesnilo. To je podle ženy, která zachránila svých šest dětí před uhořením v domě, to, co jí dodalo sílu. Tato záchrana ji však přišla draho – oheň jí na těle způsobil vážné újmy. Nebylo vůbec jisté, jestli se odvážná žena dožije dalšího dne.

Původně to vypadalo jako další běžný den

Pro Emmu Schols to byl naprosto obyčejný den. Její manžel Anders byl v práci a ona si myslela, že ráno odvede děti do školy a školky. K ránu slyšela, že se její dva synové probudili dříve, a šli si proto pustit v přízemí televizi. Znamenalo to pro ni, že má ještě chvilku spánku, než se ozve budík. Zachumlala se zpátky do peřin a znova usnula. Ze spánku ji však brzy vytrhl křik jejích dvou synů, a ona tak byla vtažena do noční můry.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Emma Schols

Když totiž seběhla dolů, zjistila, že závěsy a kus podlahy jsou v plamenech a její děti pláčou. Na chvíli ztuhla, ale pak ovládla paniku, protože věděla, že se o ně musí postarat. Okamžitě zamířila k hlavnímu vchodu a oba chlapce vystrčila ze dveří. To, jak se později ukázalo, byla chyba, protože čerstvý vzduch dodal ohni na síle. Ten se začal nekontrolovatelně šířit a za nepatrnou chvilku byl celý dům v plamenech.

Emma si ani neuvědomila, že je zraněná

Emma si nevšímala, že při záchraně chlapců jí oheň popálil záda. Odhodlání zachránit své děti, pak více než prokázala, když se dokázala po hořících schodech dostat do patra za zbytkem potomků. Dvěma starším z nich se s její pomocí podařilo vylézt z okna a nezranit se. Její menší děti však něco takového zvládnout nemohly.

Dvě nejmladší proto schovala do své náruče a nějak se jí podařilo se z domu v plamenech dostat ven. Jakmile byly její děti v bezpečí života, její síly se začaly rychle vytrácet. Po převozu do nemocnice se zjistilo, že tato odvážná matka má popáleniny na 93 % těla, a lékaři jí proto nedávali moc šancí na to, že by tak rozsáhlé poranění mohla přežít.

Stala se oslavovanou hrdinkou celé země

Emma si prošla peklem kvůli bolestem, jež musela několik měsíců snášet. Bolest, kterou popáleniny způsobují, si většina lidí nedokáže ani představit. Podařilo se jí ale zázrakem přežít, a může se tak dívat, jak její děti vyrůstají. Švédská matka se stala hrdinkou celé země a je tak živoucím důkazem, že rodiče pro své děti i horou pohnou, když jim jde o život.

Co byste byli ochotni pro své děti riskovat vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články