„Manžel kazí naše intimní chvilky povídáním o mém otci, kterého ani neznám.“ Zoufalá žena neví, jak problém řešit

Přestože mají jinak spokojené manželství, a dokonce uvažují o dětech, když dojde na postelové hrátky, naskakuje ženě husí kůže. Obává se, že manžel ale k odborníkovi nepůjde.

i Zdroj fotografie: Phyllis Buchanan from Glasgow, Scotland/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0
                   

Navenek vypadají jako šťastný pár, ale ve skutečnosti to tak úplně neplatí. „Přestože je můj manžel pozorný, spolehlivý a inspirující, má jednu úchylku, kterou nechci akceptovat,“ svěřila se redakci DámskéhoDeníku sedmadvacetiletá Lucie V. z Plzně s tím, že neví, jak si s jeho chováním má poradit. Manžela miluje, ale jakmile dojde na intimní chvilky, nejraději by se rozvedla. To, co po ní muž vyžaduje, Lucii připadá přinejmenším nevhodné.

S manželem nebude, když to nevyřeší

S manželem se poznali na jednom studentském večírku a bylo to podobně jako u páru, o kterém jsme psali v DámskémDeníku – velká láska, ale partnera z nepochopitelného důvodu nebavil sex. Chodili spolu dva roky, pak se sestěhovali a přišla svatba. Rádi by měli děti, ale momentálně se oba chtějí ještě nějaký ten rok soustředit na svoji kariéru. „Chci děti, ale jsem tak rozčarovaná z toho, co manžel v posteli dělá, že začínám pochybovat o tom, zda je správné ve vztahu setrvávat. Děsí mě to a nechci s ním být, pokud s tím nepřestane,“ uvedla Lucie.

Problém je v tom, že během postelových radovánek si Lucie na rozdíl od manžela moc neužívá. Naopak. Aby si intimní chvilky nějak okořenili, chce si její partner hrát na otce a dceru. Lucie se svěřila, že není žádná puritánka a hraní rolí jí nevadí. Ovšem až na jednu, kterou má ve velké oblibě její manžel. „Chce, abychom v posteli předstírali, že jsme otec a dcera. Je tím úplně posedlý. Je to divné. Vadí mi to tak moc, že je mi z toho špatně psychicky i fyzicky,“ otevřeně říká Lucie.

Mluví o tom, co by mohla provádět s otcem

Vysvětlení, proč se jí příčí zrovna tato hra, je banální. Lucie se totiž nevyrovnala se vztahem ke svému biologickému otci. Vyrůstala bez něj. „Vlastně jsem ani neměla příležitost ho poznat, protože moji matku opustil ještě před tím, než jsem se narodila. Neznám toho člověka. Myslím si, že právě tahle skutečnost manžela rajcuje,“ vysvětlila Lucie s tím, že manžel během intimních chvil pronáší děsivé poznámky. „Mluví o tom, jaké praktiky bych mohla se svým otcem provádět, kdybych ho měla,“ dodala.

Žena a muž se hádají v ložnici iZdroj fotografie: Freepik

Pro Lucii je těžké takové chování manžela akceptovat. Trápí se a neví, jak situaci řešit. „Uvědomila jsem si, jak je to znepokojující, a propadla jsem depresi. Snažím se najít příčinu, proč mě to tak zraňuje,“ říká Lucie. S manželem se o tom snažila opakovaně mluvit. Jenže ji nechápe. „Pokaždé mi řekl, že se mám uvolnit, že je to zábava a že prý zbytečně přeháním,“ stěžuje si Lucie. Momentálně hledá z nekomfortní situace východisko.

Bojí se, že k odborníkovi nepůjde

Ve hře je i případný rozvod. Podle Novinek se rozpadá téměř polovina manželství. Lucie to ale považuje za krajní řešení, protože má svého muže stále ráda. „Přemýšlím nad tím, že ho přesvědčím, abychom vyhledali nějakou odbornou pomoc, ale nevím, zda na to přistoupí. Bojím se, že ne,“ dodala bezradná žena. Podle sexuoložky Laury Janáčkové potíže v intimním životě souvisí s problémy ve vztahu. „Většina psychických i fyzických problémů v partnerském nebo sexuálním životě se dá řešit,“ cituje sexuoložku iDnes.

Jak by měla Lucie situaci řešit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články