Malý chlapec se zeptal učitelky ve škole, co je to láska. Její odpověď šokovala všechny rodiče

Můj malý syn se jednoho dne zeptal učitelky ve škole, co je to láska. Nečekaná reakce učitelky se od té doby stala používanou a oblíbenou u stovek lidí.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Více takových učitelů by bylo potřeba všude po celém světě. To, co synova učitelka řekla, je opravdu věcné a možná i trochu provokativní.  A je to hlavně nejen odpověď pro děti. Chcete se dozvědět, co mu řekla? Tak si přečtěte tento článek!Jedna nevinná otázka

Mnoho lidí si celý život pokládá otázku, co to vlastně je láska. Tato učitelka ale věděla hned, co mému synkovi říct. Řekla mu, že jestli chce znát odpověď na svou otázku, má jít na pole a vybrat tu největší pšenici, kterou najde, a přinést jí ji. Pravidlem je, že musíte projít celé pole pouze jednou a nevracet se pro žádnou pšenici, kterou jste cestou viděli. Student se oblékl a vyšel na pole, našel podle sebe největší rostlinu, ale pak se zamyslel, že možná mezi dalšími řádky bude ještě větší, takže si ji nevzal.


iZdroj fotografie: Unsplash

Čas plynul a on byl pomalu za pšeničným polem, když si všiml, že ani jedna rostlina nebyla zdaleka tak velká, jako ta první. Přemýšlel o tom, a začal litovat, že nevzal tu, kterou viděl jako první. Když skončil, zamířil zpět k učitelce s prázdnýma rukama. „Vidíš, tohle je láska!“ řekla najednou učitelka. „Vždy hledáš lepší a lepší a až později si uvědomíš, že to nejlepší už jsi ztratil“

A co je pak manželství

Syn se pak ještě zeptal, co je tedy podle paní učitelky manželství. Učitelka mu řekla, ať jde opět na pole, tentokrát na kukuřičné, vezme největší kukuřici a přinese ji. Pravidlo je stejné, nesmíš se nikdy vrátit. Synek odešel do kukuřičného pole. Nyní nechtěl udělat tu stejnou chybu, jako poprvé a tak dával větší pozor. Uprostřed kukuřičného pole vzal jednu středně velkou kukuřici a vydal se s ní zpět do školy.


iZdroj fotografie: Unsplash

„Tentokrát jsi mi přinesl trochu kukuřice“ řekla učitelka mému synovi. „Hledal jsi krásnou a věřil jsi, že to bude ta nejlepší volba ze všech“ dodala. „Kukuřice totiž představuje dítě, toto je manželství“. Co říkáte na tento vzácný a poučný příběh?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 666 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Porcování melounu nikdy nebylo jednoduší. Jediný správný postup, při kterém nebudete celí ulepení a nezašpiníte kuchyň
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?