Málem své dědictví přenechala podvodníkovi: „Moje zesnulá matka mě navštívila ve snu a byla naštvaná“

Jakmile se seznámila s manželovým obchodním partnerem, neměla z něj dobrý pocit. Nakonec žena kvůli vychytralému obchodníkovi málem přišla o cennou rodinnou památku.

Žena drží náhrdelník i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když je člověk ve velkém stresu nebo před klíčovým rozhodnutím, často se stane, že dostane nevysvětlitelné vnuknutí. Například prostřednictvím snu, v němž mu rodiče, kteří jsou už dávno po smrti, dají znamení, aby dotyčného nasměrovali na správnou cestu. Přesně to se stalo čtenářce Dámského deníku Janě Dvořákové z Brna. „Nebýt toho snu, udělala bych největší hloupost svého života. Zbavila bych se rodinné památky, jen abych podpořila podvodníka,“ uvedla Jana.

Nebála se, když manžel začal podnikat

Její příběh, který poslala do naší redakce, začal docela obyčejně. Její manžel Josef se před několika lety pustil do podnikání ve stavebnictví. Neměla obavy, protože věděla, že její muž je velmi pracovitý, svědomitý a poctivý člověk. Našel si ale partnera. Byl jím jeho bývalý kolega. „Ten člověk se mi od začátku nelíbil. Byl to takový vychytralý typ,“ vzpomíná si Jana na dojem, který na ni manželův společník udělal.

Přestože ve svém nitru byla nahlodaná, manžel ji uklidňoval, že kolega je dobrý obchodník a vyzná se v oboru. Do firmy manželé vložili všechny své úspory. „Byl to pro nás docela velký podnik, i když šlo o malou stavební firmu. Ale věřila jsem v úspěch. Můj manžel se opravdu vyzná, ale nikdy nebyl žádný ranař. Naopak je to skvělý profesionál,“ vysvětluje Jana. Jenže brzy si nemohla nevšimnout, že manžel odvádí veškerou práci a jeho společník si hraje na prezidenta firmy a stará se jen o smlouvy a peníze.

Prodej cenného dědictví měl firmu zachránit

Podnikání se zdárně rozvíjelo, ale žádné finance z toho nebyly. Manželův partner ho naopak nutil do dalších investic. Rodina žila jen z platu Jany a stále čekala, že se situace zlepší. Jenže pak se ukázalo se, že firmě chybí peníze a dodavatelé nedostali zaplaceno. A začaly problémy. „Manželův partner tvrdil, že za to může špatná ekonomická situace a že se zvedly ceny materiálů. Chtěl, aby manžel do firmy vložil další peníze. Řekl, že on sám žádné nemá,“ vzpomíná Jana.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jenže ani oni neměli peníze nazbyt. Jediná cenná věc, kterou Jana vlastnila, byl starý náhrdelník, jejž dostala od své matky a dědil se v rodině po generace. „Josef mě začal přemlouvat, abych zachránila firmu a náhrdelník prodala,“ říká Jana. Nechtěla se dědictví po mamince vzdát, s manželem se hádali čím dál víc. „Manžel vyhrožoval, že o všechno přijdeme, protože firma zkrachuje, že utopíme úspory,“ vysvětluje Jana, proč nakonec souhlasila.

Maminka zachránila náhrdelník i rodinu

Když šla ten večer spát, dlouho nemohla zamhouřit oči. Byla příliš vynervovaná. Pak se jí ale podařilo usnout. „Zdálo se mi o mrtvé matce. Nic neřekla, ale byla rozzuřená. Dívala se na mě s neskrývaným hněvem, napůl s opovržením, jako bych byla idiot. Probudila jsem se celá zpocená,“ vypráví Jana. Rozrušilo ji to, protože její máma byla velmi klidná a tichá žena, ale ve snu vypadala hrozivě. Přestože na podobná znamení nevěří, usoudila, že to bylo kvůli náhrdelníku.

náhrdelník iZdroj fotografie: Pexels

Rozhodla se, že šperk neprodá. Když Janin manžel řekl svému obchodnímu partnerovi, že peníze nemá, zuřil a pak z firmy odešel. „Když manžel donesl všechny doklady účetnímu, ukázalo se, že ho prostě zlodějský společník okrádal,“ poznamenala Jana. Firmu se ale už nepodařilo zachránit. Její muž se pak snažil uhradit všechny závazky a následně založil novou společnost. „Nyní má dobrou značku, získal zpět své dobré jméno. Nějak se nám podařilo z toho dostat. Moje máma zachránila moji největší památku i naši rodinu,“ dodala Jana.

Co říkáte na vychytralého společníka manžela čtenářky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články