„Můj zesnulý manžel mě přichází podpořit v těžkých chvílích. Cítím jeho přítomnost,“ říká Monika

Většina lidí se domnívá, že posmrtný život neexistuje. Přesto se občas dějí zvláštní věci, které nemají žádné pragmatické vysvětlení. Vzbuzují obavy i naději a přinášejí klid.

duch i Zdroj fotografie: iStock
                   

Realisticky by se sice dalo konstatovat, že po životě už prostě nic není, ale ve skutečnosti to nikdo s jistotou nemůže říct. I ti největší pesimisté se občas stanou protagonisty zvláštních událostí, které nemají žádné logické vysvětlení. A chce se věřit tomu, že blízcí lidé, kteří zemřeli, jsou stále blízko a mohou nějakým způsobem komunikovat s pozůstalými. Podle amerického novináře a média Jamese Van Praagha nejde o žádné bajky. Zemřelí prý opravdu vysílají signály. Většina lidí je ovšem neumí vysvětlit ani rozpoznat.

Ženě se zhroutil celý svět

Znamení, jež přicházejí z jiného světa, jsou většinou velmi jemná. Některá mohou lidé snadno přehlédnout nebo je prostě ze strachu bagatelizovat. Matka dvou synů Monika, jíž zemřel manžel při dopravní nehodě, nikdy na podobné věci nevěřila. Jenže pak se stala série událostí, které ji přesvědčily, že svého muže má stále po svém boku, zejména v těžkých časech. Když se čerstvě stala vdovou, nemusela se potýkat s finančními problémy. Manžel rodinu zabezpečil.

Citově ale strádala. „Měli jsme se moc rádi. Jednoho dne odešel z domova a už se nevrátil, byl to šok, zhroutil se mi svět,“ vzpomíná. Kvůli dvěma malým dětem ale musela být silná. Manžel se staral o chod domu, platil účty a po jeho smrti ani nevěděla, co všechno musí zařídit a kde má dokumenty hledat. Byla ztracená, když si uvědomila, že teď je na všechno sama. „Bylo pozdě, děti už spaly a já jsem najednou začala brečet, nezvládala jsem to,“ vypráví Monika.

Náhle ucítila manželův parfém

Jenže pak se stalo něco velmi zvláštního. Ucítila manželův parfém. Měl specifickou vůni. Koupili ho na dovolené v Tunisku. Oběma se moc líbil a v Česku se nedal nikde sehnat. Flakon i manželovy věci už doma ale neměla. Rozrušená žena z toho byla zmatená. Vůně po nějaké době zmizela a Monika najednou pocítila zvláštní klid. Nepřikládala tomu velký význam, myslela si, že si to prostě vsugerovala. Uplynulo několik měsíců a na zážitek dávno zapomněla.

Teploměr horečka iZdroj fotografie: Depositphotos

Pak se ale podivný incident opakoval. Když onemocněl mladší syn, měl vysoké teploty a Monika celé noci probděla u jeho postýlky. Byla vyčerpaná a měla strach. „Znenadání jsem znovu ucítila manželův parfém. Bylo to zvláštní. Za chvíli jsem se uklidnila a druhý den už bylo synovi mnohem lépe. To už nemohla být náhoda,“ popisuje Monika. Tehdy začala hledat informace na internetu. Dočetla se, že mrtví takto mohou signalizovat svou přítomnost.

Všímejte si znamení ze záhrobí

Na sociálních sítích našla skupinu, která se o posmrtný život zajímá. Zjistila, že není sama, komu se takové věci dějí. „Další lidé měli podobné zážitky. Cítili parfém, cigaretový kouř, vůni otcovy kožené aktovky nebo matčiny milované květiny,“ uvedla Monika. Podle ženy ji zesnulý manžel navštívil ještě několikrát a pokaždé se pak věci změnily k lepšímu a ona se vnitřně uklidnila. „Mám dojem, že nad námi bdí a dohlíží, aby se nám nic nestalo,“ dodává.

Znamení, která zesnulí dávají blízkým, jsou nenápadná.

Sny

Nejčastěji používají ke komunikaci sny. Podle metafyziků duše během spánku opouštějí tělo a cestují do jiných astrálních rovin. Právě tam jsou možná setkání s mrtvými. Můžete s nimi mluvit nebo je jen vidět.

Elektrické jevy

Lidská energie podle metafyziků nikdy nezmizí, pouze se po smrti transformuje. Proto prý mrtví někdy komunikují prostřednictvím elektrických zařízení, jako je nevysvětlitelné blikání žárovky nebo vypínání televize.

Ruka u žárovky iZdroj fotografie: Depositphotos

Přítomnost

Přítomnost zesnulého můžete fyzicky cítit. Změní se proudění vzduchu v místnosti, můžete mít pocit, že vás někdo pozoruje, že se vás dotýká nebo leží vedle v posteli.

Vůně

Spousta lidí zažila pocit, že po smrti blízkého cítili jeho parfém, kouř z jeho cigaret, přestože nikdo v okolí nekouřil, vůni koláče, který za života často pekla babička.

Zvíře

Lidé, kteří mají domácího mazlíčka, zpozorovali jeho zvláštní reakce. Choval se, jako kdyby v místnosti byla ještě další osoba, i když v ní byli sami.

Předměty

Stává se, že dávno zmizelé předměty se najednou objeví, obraz spadne ze zdi nebo se nevysvětlitelně přemístí váza. I to jsou signály, že zesnulí jsou nablízku.

Myšlenky

Nečekané myšlenky, které vás najednou napadnou, mohou být signálem od zemřelých. Sice s vámi nemohou přímo mluvit, ale jsou schopni s vámi telepaticky komunikovat. Někdy jde o názory na problémy, které vás tíží.

Žena čte iZdroj fotografie: Depositphotos

Vzkaz

K doručování vzkazů mohou zesnulí využít jiné osoby. Můžete zaslechnout útržek cizího rozhovoru, v němž zazní jasný pokyn pro situaci, již řešíte. Nebo náhle uslyšíte píseň či si přečtete úryvek v knize, které obsahují poselství, jež právě potřebujete slyšet.

Co si myslíte, že nastává po smrti?

Zdroj: Onet
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články