Jak se vyrovnat s nevěrou vlastní manželky? Zkušenosti ukazují, že klíčem k navrácení důvěry je otevřená komunikace

Muž z našeho příběhu má dilema. Říká, že jeho žena přiznala, že před pěti lety spala s jiným mužem. Muž si nyní klade otázku, jak může jejich vztah pokračovat dál.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bez ohledu na povahu nevěry je pravděpodobné, že destabilizuje pouto, které spojuje pár. Jejich spojení se může do jisté míry změnit a ani jeden si pak vztahem není jistý. Třiačtyřicetiletý muž z našeho příběhu chtěl zůstat v anonymitě. Říkejme mu proto například Jan. Janovi se manželka přiznala s nevěrou. Nyní přemýšlí, proč to udělala.

Rozrušený muž přemýšlí proč

Muže v první chvíli nezasáhl tolik samotný fakt, že mu žena byla nevěrná, jako to, že se mu přiznala sama. Ačkoli jí kdysi řekl, že mu může říct cokoli, byl by raději, kdyby si toto tajemství ponechala. Jeho důvěra neskutečně utrpěla, stejně jako důvěra, kterou vkládal do jejich vztahu. Změnilo se nejen jejich manželské soužití, ale i sexuální život a blízkost, kterou mezi s sebou sdíleli. Byl smutný. Vnímal jejich osmileté manželství jako nejkrásnější chvíle života.

iZdroj fotografie: Pixabay

Žena se mu za nevěru neustále omlouvá, on však její omluvy odmítá. Jan přiznal, že své ženě zkrátka již nedokáže znovu důvěřovat. Odborníci na vztahy si myslí, že by nebylo dobré vztah kvůli odhalené nevěře ukončit. Ideální by prý bylo vynaložit úsilí z obou stran a pokusit se narušenou důvěru opět obnovit. Odborníci si to myslí proto, že manželství předtím vlastně fungovalo. Navíc nevěra, která se provalila, se konala před dlouhými pěti roky.

Muž nevidí žádné východisko

Muž sice neviděl žádné východisko, odborníci však radí, že takový scénář může vyústit také k novému směru jejich vztahu. Ve skutečnosti existuje mnoho párů, které jsou schopné mimomanželský vztah překonat. Je však důležité, aby obě strany páru byly dostatečně zralé a dokázaly spolu opět otevřeně komunikovat. Aby se muž i žena opět radovali z maličkostí, které jeden pro druhého dělají.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ten, kdo se provinil, by měl tomu druhému nechat dostatek prostoru. Důležité je poté najít společně důvody zrady a otevřeně si říci, proč k takové situaci došlo. Chybělo partnerce v manželství něco? Nebo jí snad něco vadilo? Až se vám podaří najít původ nevěry, měl by se pár dohodnout, co udělají oba dva pro to, aby se taková situace v budoucnu již neopakovala. Důležité je stanovit si konkrétní kroky. Prázdná slova a plané sliby nemají smysl.

Zdroj: Free & Connected

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články