Tříletá dvojčata zemřela v objetí při tragickém požáru. Matka přes zavřená okna pozorovala, jak pomalu umírají v plamenech

Smrt dítěte je vždy tragédií, která poznamená široký okruh pozůstalých. Ovšem daleko horší je smrt dětí, k níž nemuselo vůbec dojít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Strach, který matka (rodiče) pocítí téměř okamžitě po narození svého potomka, je takřka stejně velký jako láska k dítěti, potažmo k dětem. Časem se s ním rodiče naučí žít a s každým dalším krůčkem dítěte k samostatnosti si pokládají ty stejné otázky – Je to bezpečné? Nestane se mu nic? Jakmile se situace stane běžnou, strach ustupuje a rodiče polevují v pozornosti. Ovšem je důležité si uvědomit, že malé děti jsou malé a často nejsou schopny vyhodnotit nebezpečí správně – stejně jako tříletá dvojčata z Batlow v Austrálii.

Klidné podzimní dopoledne se změnilo v horor

V na první pohled obyčejném rodinném domě žila matka se svými třemi dětmi – starší pětiletou holčičkou a mladšími tříletými dvojčaty, rovněž dívkami. Dvojčata se jmenovala Aisha a Lailani a byla prý neskutečně čiperná, veselá a hravá. Osudné podzimní dopoledne nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k rodinné tragédii. Matka se svými dětmi trávila dopoledne nejrůznějšími hrami a aktivitami. Ovšem v momentě, kdy byla se starší dcerou na zahradě, došlo k požáru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyděšená matka se snažila dostat zpět do domu ihned, jakmile si všimla, že si dvojčata hrají s hořícím polštářem. Bohužel všechna okna byla zavřená a vchodové dveře byly zamčené, tedy bylo velmi obtížné dostat se dovnitř. Matce se to podařilo těsně před příjezdem hasičského záchranného sboru. Hasiči následně pronikli do domu, kde se jim naskytl hrůzný pohled. Dvojčata ležela na chodbě v tichém objetí. Přestože se je podařilo vynést z hořícího domu ven a ošetřit, nakonec zemřela.

Své selhání si matka vyčítá dodnes

Přestože nebyla stanovena přesná příčina požáru, hasiči mají důvodné podezření na rozšíření ohně z otevřeného krbu. V Austrálii v té době začínala topná sezóna, proto nebylo výjimečné, že si rodiny přitápěly v domácích krbech na dříví. Matka podcenila celkovou situaci, kdy nechala dvě tříleté děti v domě s hořícím krbem samotné. Ty následně z dětského rozmaru zamkly vchodové dveře. Po nějaké době si pravděpodobně hrály u krbu a oheň neúmyslně rozšířily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je jasné, že zmařené dětské životy nic nevrátí. Matka samotná si své selhání či chybné vyhodnocení situace vyčítá dodnes. Hasiči nabádají širokou veřejnost, aby se podobných situací vyvarovala a lidé byli obezřetní, zejména mají-li nablízku otevřený oheň a malé děti. Krátkou reportáž o celé události můžete v anglickém jazyce shlédnout v článku pod videem.

Myslíte si, že rodiče věnují svým dětem málo pozornosti, nebo je hlídají dostatečně?

Zdroj: 7News Australia

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů