Co se stane, když nebudete mít měsíc pohlavní styk? Má to větší dopad, než si myslíte

Do každého dospělého života patří také sex, který by měl být aktivní součástí každého z nás. Co se stane, když nebudete mít měsíc sex? Překvapí vás, jak moc škodí abstinence zdraví.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

podpořte vaše zdraví na maximum a užívejte si sex plnými doušky. Jeho abstinence totiž dokáže škodit vašemu zdraví víc, než si myslíte. Co se stane, když nebudete mít sex déle než měsíc? Tato abstinence bude mít vliv na mnoho odvětví vašeho těla.

Nejčastěji abstinují nezadaní lidé

Obzvlášť nezadaní lidé mohou zažívat dlouhé období abstinence sexu. K absenci se může přidat každodenní stres z práce, únava nebo zkrátka nezdravý způsob života, v takovém případě je zdravotní problém hned na světě. Nedostatek sexu může mít velké dopady na lidské zdraví. Tento problém se však netýká jen nezadaných jedinců.

iZdroj fotografie: Pixabay
Jak často je vhodné mít sexuální styk?

Abstinence sexu se může týkat i zadaných párů. Vedle povinností v práci a starání se o děti zkrátka nezbývá čas, energie nebo chuť na večerní hrátky v ložnici. Snížení libida pak vede k nedostatku sexu, který může zapříčinit mnoho zdravotních problémů. Jaké jsou hlavní nevýhody a zdravotní rizika při sexuální abstinenci?

Nespavost a nemožnost odpočinku

Hlavní světoví psychologové, kteří se věnují oblasti sexuologie, jsou přesvědčeni, že sex může být prospěšný nejen pro tělo, ale také pro duševní zdraví. Nedostatek sexu může zapříčinit poruchy spánku a nespavost jako takovou. Sex je totiž účinný lék na spánkové poruchy, jelikož dokáže tělo skvěle unavit, uvolnit a uklidnit. Přináší lidem radost a pocit uklidnění, se kterým mnohem lépe usnou.

iZdroj fotografie: Pixabay
Pravidelnost a četnost styku je důležitá

Nedostatek pohlavního styku může zapříčinit také stres a pocity úzkosti. Zejména v dnešní hektické době plné stresu je nutné svůj stres dobře regulovat a odpočívat v každé volné chvíli. Díky sexu svou hlavu úplně vypnete a dokážete uvolnit všechny endorfiny i pocit štěstí. Všechny negativní emoce i stres a úzkost mohou tím pádem snadněji odejít. Podle odborníků je navíc orgasmus skvělým prostředkem k uvolnění endorfinů, které snižují stres a vedou ke šťastnějšímu životu.

Nedostatek obranyschopnosti

Pokud se chcete vyhnout nejrůznějším nachlazením, infekcím nebo zánětům, je nutné posilovat svůj imunitní systém. Aby byla podpořena vaše obranyschopnost, můžete se oddat sexuálním hrátkám. Podle studie je prokázáno, že lidé, kteří se věnují sexu třikrát týdně, mají skvělou imunitu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Delší abstinence se může jevit jako problém

Snaží se o vás jarní únava, deprese nebo jen obyčejná lenost? Za vším může stát sexuální abstinence. Pokud se cítíte mírně produktivní, méně šťastní nebo postrádáte motivaci, je nutné začít myslet na své intimní potřeby. Výzkum ukazuje, že dobrá sexuální aktivita dokáže zvýšit váš celkový výkon i mimo ložnici. 

Narušené sebevědomí

Psychoterapeuti a sexuální terapeuti ukazují na fakt, že fyzická abstinence dokáže přinést emoční a duševní problémy, nejvíce problémů v oblasti sebevědomí a sebeúcty. Lidé s absencí pohlavního styku se často zdržují o samotě, nevyhledávají velkou komunitu lidí a necítí se ve své kůži.

Sexuální aktivitou dokážete dokonce podpořit i své zdraví a preventivně tak bojovat proti možným kardiovaskulárním nemocem. Vyhněte se riziku a zamezte vaší sexuální absenci.

Ženám absence nesvědčí

Obzvlášť u žen je nutné vyhýbat se nedostatku sexu. Taková absence totiž může vést k dřívější vaginální suchosti a k problémům s menopauzou. Delší doba abstinence totiž může zhoršit hlavně příznaky samotné menopauzy. Sexuální touha přitom může být u žen i po menopauze, avšak sexuální abstinence problémy akorát přivolává. Při nedostatku sexu u ženy dochází k rychlému poklesu estrogenu, vaginální suchosti nebo dokonce k vaginální infekci.

iZdroj fotografie: Pixabay
Hrozit mohou nejenom psychické problémy

Zvyšte svou touhu po sexu

Pokud na sobě cítíte, že vám sex zkrátka nechybí a nutit se nechcete, zkuste podpořit své libido pomocí doporučených jídel. Afrodiziaka totiž dokáží krásně podpořit vaši sexuální touhu naprosto přirozeně. Skvěle vám pomůže například celer nebo meloun, tyto zdravé potraviny dokáží skvěle stimulovat libido.

Dobře vás nebo vašeho partnera povzbudí také česnek a zázvor. Posílí vaši vitalitu, navíc vašemu tělu dodávají spoustu antioxidantů.

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články