Recept na kávový krém

Pokud patříte mezi milovníky snadných a jednoduchých receptů, které obsahují minimum surovin, a přes to jsou velmi chutné, jste tu správně. Vyzkoušejte tento rychlý a snadný recept na kávový krém.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tento kávový krém je velmi chutný a jistě se stane jedním z Vašich oblíbených pokrmů. Pokud už Vám přijde každodenní pití kávy ohrané, tento kávový krém jej dokáže plně nahradit. Krém se konzumuje studený, může Vás proto příjemně ochladit i v parných letních dnech. Jeho chuť je sladká, osvěžující, silná a velmi živá. Jeho příprava není ani zdlouhavá. Postačí Vám k tomu pouze pár minut, které si na přípravu musíte vyčlenit.

i

Potřebné ingredience a postup přípravy

Na přípravu kávového krému nepotřebujete žádné velké množství surovin. Úplně postačí, když si nachystáte tyto 3: 15 g rozpustné kávy, 150 g moučkového cukru a 200 ml studené vody z kohoutku. Až budete mít všechny tyto ingredience nachystané, připravte si ještě mísu, mixér a lžíci, kterou budete směs porcovat.

iZdroj fotografie: Pixabay
Stačí trocha kávy a vznikne lahůdka

Hned v prvním kroku smíchejte moučkový cukr s vodou a míchejte tak dlouho, dokud se ze směsi nevytvoří sjednocená lepivá hmota bez hrudek. Je důležité, aby byl cukr smíchaný s vodou úplně hladký.

Jinak by Vám tvořil přeslazené hrudky, které jsou na jazyku velmi nepříjemné. Poté nasypte do větší mísy instantní kávu a zalijte ji cukrovou směsí s vodou. 

i

Pak už stačí jen ušlehat krásný krém. Ten získáte pomocí elektrického šlehače. Šlehejte tak dlouho, dokud není směs opravdu krémová, to Vám bude trvat zhruba 2 minuty. Jakmile vytvoříte hustou a krémovou konzistenci, mixér vypněte. Nyní je ten správný čas rozdělit krém do mističek a konzumovat.

i

Pokud jste nezvládli sníst celý krém, nevadí. Velmi dobře jej uchováte na další dny v ledničce, pokud ho přikryjete potravinovou fólií. Můžete také zkusit přihodit do misek s krémem pár piškotů, které jsou v krému velmi dobré. Anebo vyzkoušejte dát tento kávový krém do dortového korpusu. Milovníci kávy jistě ocení i výtečný kávový dort. Můžete tak oslavenci upéct perfektní narozeninoví překvapení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články