Zlatem propletené, elegance nekonečná

                   

Výběr správného náramku může být pro některé lidi docela náročný úkol. Existuje tolik různých stylů, materiálů a velikostí náramků, že může být těžké se rozhodnout, co si koupit. V tomto článku se zaměříme na nejlepší a nejzajímavější dámské a pánské náramky a poradíme vám, jak si vybrat ten správný náramek pro vás.

1. Klasické náramky

Klasické náramky jsou nejlepší pro ženy, které preferují jednoduchost a eleganci. Tyto náramky jsou zpravidla vyrobeny ze zlata nebo stříbra s jednoduchým designem, často zdobené malými kameny – kubickými zirkony. Tyto náramky jsou vhodné pro každodenní nošení i pro speciální příležitosti.

i

2. Přírodní náramky

Přírodní náramky jsou vhodné pro ženy, které preferují přírodní materiály a organické tvary. Tyto náramky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou dřevo, kámen nebo korálky-Tyto náramky jsou perfektní pro každodenní nošení a pro přidání trochy rustikálního stylu do vašeho outfitu. Navíc jsou finančně dostupné a můžete je sladit k barvám outfitu. Především pro muže pak doporučujeme kombinaci přírodních materiálů kůže a oceli, moderní styl těchto šperků podtrhne mužnost a originalitu.

Pokud uvažujete o koupi zlatého náramku, existuje několik faktorů, na které byste měli brát ohled při výběru:

i

Materiál – Zlaté náramky jsou vyráběny z různých karátů zlata, které se liší v obsahu zlata. Zlaté náramky mohou být vyrobeny z 14 karátového nebo 18 karátového zlata. V ČR se setkáte především se 14ti karátovým zlatem s označením 585/1000, nižší ryzost je zakázaná prodávat a neměli byste se s ní u nás setkat. Každý šperk musí osahovat tuto ryzostní značku a punc Českého puncovního úřadu hlavu labutě.

Barva zlata – Klasickou žlutou barvu známe všichni, bílé zlato se hřeje na výsluní již pěknou řádku let. Novinkou v posledních pár letech se však stává růžové nebo-li červené zlato, která má příjemný odstín a krásně se hodí ke kůži. Navíc je možné kombinovat všechny barvy zlata naráz nebo do páru.

Styl – Zlaté náramky jsou k dispozici v mnoha různých stylech, od klasických a jednoduchých až po zdobené a komplikované. Stále moderní jsou náramky tzv. pevné kruhy, které však doporučujeme na noc sundávat, abyste si je nepoškodili. Při výběru zlatého náramku byste měli zvážit váš osobní styl a preference.

Délka – Při výběru zlatého náramku je důležité vzít v úvahu správnou velikost. Náramky by měly pohodlně sedět na zápěstí, aniž by byly příliš volné nebo příliš těsné. Pokud se jedná o náramek, který budete darovat, zkuste zjistit obvod zápěstí a k tomu připočítejte 1cm, aby náramek příjemně seděl. Dámské velikosti se pohybují v délkách 18-20cm dle šíře zápěstí. Pánské náramky bývají nejen silnější, ale též delší a to 21-22cm.

Ještě nejste rozhodnutí? Tak si shrňme proč říci „ano“ koupi náramku:

i
  1. Investice: Zlato je tradičně považováno za bezpečnou investici, která může chránit vaše jmění před inflací a jinými hospodářskými turbulencemi. Koupě zlatého náramku může být způsobem, jak využít tuto výhodu a investovat do cenného kovu.
  2. Estetická hodnota: Zlaté náramky jsou krásné a módní doplňky, které mohou zvýraznit váš styl a vzhled, navíc vydrží po mnoho let.
  3. Památková hodnota: Zlatý náramek může být také krásnou památkou na důležitou událost, jako jsou narozeniny, svatby, výročí a další speciální příležitosti. Zlatý náramek může být děděn z generace na generaci a stát se rodinným dědictvím.
  4. Dar: Zlatý náramek může být krásným a výjimečným darem pro blízkou osobu. Může to být způsob, jak ukázat svou lásku nebo přátelství.

V závislosti na vašich osobních preferencích a cílech může být koupě zlatého náramku skvělým rozhodnutím. Je však důležité si uvědomit, že zlaté šperky mohou být nákladné a vyžadují pečlivou údržbu, aby zůstaly v co nejlepší kondici.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla