Proč je dobré vybírat kontaktní čočky s UV filtry?

Kontaktní čočky jsou velmi oblíbenou a vyhledávanou kompenzační pomůckou pro mnoho lidí s různými očními vadami. Až 90% pacientů může nosit různé kontaktní čočky.

                   

Jaké kontaktní čočky zvolit v případě, že prozatím nemáte s jejich nošením zkušenosti? Proč se zaměřit na UV filtry v kontaktních čočkách a je důležité kombinovat čočky se slunečními brýlemi? V dnešním článku vám na tyto otázky otevřeně a popravdě odpovíme.

Jaké zvolit kontaktní čočky pro začátečníka?

Nejpohodlnější a nejzdravější variantou nošení kontaktních čoček jsou jednodenní kontaktní čočky. Přináší celou řadu výhod. Jsou skvělou volbou pro aktivního člověka, cestovatele i začínajícího nositele kontaktních čoček. Jejich síla a dokonalost je právě v jednodenním používání. Ráno nasadíte do očí hygienicky nezávadný pár kontaktních čoček, které vaše oči nijak nedráždí, neobsahují na povrchu usazeniny a tak nemohou způsobit přidružené zdravotní komplikace.

Nemalou výhodu v jednodenních kontaktních čočkách také spatřujeme v tom, že se o ně nijak nemusíte starat. Jednoduše je večer vyhodíte do odpadkového koše, nepotřebujete žádné doplňkové příslušenství.

Než začnete kontaktní čočky nosit…

Na trhu je velký výběr různých druhů kontaktních čoček, proto je velmi důležité pro začínajícího nositele, aby navštívili svého očního lékaře. Od něho získá pacient veškeré potřebné informace, společně vyberou vhodné kontaktní čočky a také se naučí kontaktní čočky nasazovat a vyndávat z očí.

Při výběru čoček je rozhodující několik faktorů. Jedním z nich je doba nošení kontaktních čoček. Chcete nosit čočky každodenně nebo ve výjimečných situacích? Budou pro vás čočky vhodné pouze na sportování? Kdy a v jakém prostředí čočky budete nosit?

Dalším velmi podstatným faktorem, ovlivňující výběr typu kontaktních čoček, je ochota věnovat jim péči. Jestliže o sobě víte, že máte rádi své pohodlí, případně nemáte dostatek času věnovat se každý den péči o své čočky, pak jsou právě jednodenní kontaktní čočky ideální volbou. Zajistí vám každý den perfektně čisté čočky, o které se nemusíte starat.

Volte kontaktní čočky s UV filtr

Vřele doporučujeme vybírat kontaktní čočky, které obsahují UV filtr. Může se vám to zdát jako banální vlastnost, ale vašim očím dodáte maximální ochranu. UV záření pronikají i přes zataženou oblohu a jejich intenzita se zvyšuje odrazem od hladiny vody. I to je důvod proč kombinovat vaše kontaktní čočky s kvalitními slunečními brýlemi. Kombinací brýlí a kontaktních čoček s UV filtrem docílíte maximální ochrany vašich očí před UVA a UVB zářením.

Další alternativy kontaktních čoček pro začátečníky

Jakmile se zdokonalíte v manipulaci s kontaktními čočkami, bude pro vás finančně výhodnější sáhnout po vícedenních kontaktních čočkách. K těm patří dvoutýdenní a měsíční kontaktní čočky. Každá varianta má své výhody, které jistě oceníte. Avšak velmi důležitým aspektem jejich bezpečného nošení je každodenní péče, která zajistí hygienu a čistotu čoček pro jejich další použití.

Tyto průlomové kontaktní čočky dokáží aktivně reagovat na intenzitu osvětlení, zmírňují mžourání očí při intenzivním slunečním záření, při oslnění od reflektoru automobilů, ale také při sledování monitoru vašeho počítače, tabletu nebo telefonu. ACUVUE® OASYS with Transitions obsahují komplex filtrů nejvyšší třídy, které ochrání vaše oči před UVA a UVB zářením. Dochází ke vstřebání až 100% škodlivého záření.

Další variantou kontaktních čoček, jsou měsíční kontaktní čočky. #bioview Monthly jsou moderní, pohodlné kontaktní čočky, vyrobené ze silikon-hydrogelu 3. generace. Snoubí v sobě pohodlné nošení a dokonale ostrý obraz. Také #bioview Monthly obsahují filtry pohlcující UVA a UVB záření, a proto jsou vhodnou volbou při ochraně vašich očí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?