Náramky na ruku pro každého: Který se bude hodit pro ženy a který pro muže?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé se odjakživa rádi zkrášlovali nejrůznějšími šperky. Při jejich výrobě přitom využívali své tvůrčí schopnosti a kreativitu. K oblíbeným patřily a stále patří náramky. Podle typu zpracování a použitého materiálu je mohou nosit ženy i muži. Podle čeho byste se měli orientovat, až si budete kupovat svůj nový náramek?

Jaký náramek vybrat pro partnera?

Náramek by se vám měl v první řadě především líbit. A je jedno, jestli bude vyroben z dřevěných nebo keramických korálků, perel či polodrahokamů. Pánové nejspíš sáhnou po masivnějším náramku, který lépe sedne jejich mužnému zápěstí. Pro ně se hodí kůže, případně stříbro v kombinaci s malachitem. Tento polodrahokam je považován za ochranný kámen zejména na cestách a během obchodních jednání.

Náramky z polodrahokamů patří k tradičním šperkům i mezi ženami. Zajímavě vypadají ty ze sekaných kamenů, které jsou vždy originálními kousky. Vybírejte je i s ohledem na to, jaké jste znamení Zvěrokruhu, protože každému přísluší určitý polodrahokam.

Korálky se nikdy neomrzí

K letním šatům se bude krásně hodit náramek z korálků, vyrobených z perel či polodrahokamů. Moderně působí náramek, který tvoří šňůrka s připevněným jedním nebo více korálky. Jím lze doplnit outfit v boho i romantickém stylu. Takový šperk nosí i mladá děvčata, která si vybírají kámen i podle toho, jaké schopnosti nabízí. Náramek pak totiž mají jako svůj talisman. Často se rozhodují pro náramky čakrové s vícero polodrahokamy, které mají za úkol posílit jednotlivé čakry v lidském těle.

Náramky z perel

Perly jsou ve šperkařství tradičním materiálem. Krásně se vyjímají ty drobnější říční, jež si v ničem nezadají s perlami mořskými. Můžete se ozdobit pouze jednou výraznou perlou na šňůrce, či si pořídit pěkné náramky z perel navlečených na pružné nylonové gumičce. Když zvolíte různé barvy, lze je pak vhodně kombinovat se zvoleným oblečením.

Velký výběr všech uvedených typů náramků nabízí e-shop Nefertitis, jenž patří k oblíbeným webovým stránkám, kde se zákazníci seznámí nejen se sortimentem zboží, ale také si mohou přečíst zajímavosti o jednotlivých polodrahokamech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články