Hořčíkový olej má pozitivní dopad na lidský organismus - DámskýDeník.cz

Hořčíkový olej má pozitivní dopad na lidský organismus

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Všichni se občas cítíme unavení a ubolení, ovšem takové pocity nemusí být nutně důsledkem dlouhého dne, ve skutečnosti mohou souviset s nedostatkem hořčíku. Většinu nedostatkových minerálů snadno doplníte stravou, nicméně u hořčíku je to docela těžké, a proto byste se měli poohlédnout po jiné alternativě.

Věděli jste o tom, že hořčík se ve skutečnosti mnohem rychleji vstřebává přes kůži? Spousta lidí si ani neuvědomuje, že kůže je orgán. Cokoliv, co si nanesete na pokožku, se dostane do krevního oběhu mnohem rychleji než to, co připutuje do žaludku. Hořčíkový olej přináší celou řadu benefitů.

Zmírňuje bolest, pomáhá sportovcům

Hořčíkový olej se využívá k uvolnění svalů. Stejně tak přispívá ke zmírnění bolesti zad, zánětu šlach i syndromu karpálního tunelu. S hořčíkovým olejem si můžete potírat zápěstí, případně si ho nanášet na nohy. V případě, že vás v noci trápí křeče v nohou, aplikujte si hořčíkový olej na chodidla, lýtka a stehna. Úleva se jednoznačně dostaví.

Hořčík je klíčový k úspěšnému vstřebávání vápníku, takže není překvapením, že při nízké hladině hořčíku se vápník nevstřebává tak dobře.

V neposlední řadě si hořčíkový olej oblíbili sportovci, kteří často přetěžují svaly. Dále pak má přirozené relaxační vlastnosti, takže si můžete potřít třeba končetiny před spaním.

Hořčíkový olej na kožní problémy

Olej se používá lokálně a napomáhá při řešení různých kožních potíží. Prospívá lidem s mastnou aknózní pletí, seboroickou dermatitidou, lupénkou i ekzémem.

Pokud hledáte internetový obchod, kde byste mohli zakoupit hořčíkový olej, podívejte se na nabídku společnosti Woldoshop.cz. Budete nadmíru spokojení s kvalitou i cenovou politikou e-shopu. Hořčíkový olej Zechstein je nejvíce doporučovaný, protože v 5 mililitrech poskytuje 508 mg hořčíku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Trendy pokojové rostliny roku 2021: Jsou levné, nenáročné a především oslnivě krásné
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin