5 věcí, kterými si zbytečně ničíte své krásné vlasy

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Hodně žen přemýšlí, jak zlepšit kvalitu a vzhled svých vlasů. Jestli vám vlasy padají, jsou slabé nebo rostou velmi pomalu, může to mít mnoho příčin. Některými je také špatný postup při běžné péči. Existuje plno způsobů, jak si můžete své vlasy ničit. Možná si ani neuvědomujete, že to děláte. Poradíme vám, čemu byste se měly vyhýbat, abyste měly krásné a zdravé vlasy.

Příliš časté používání žehličky

Každodenní používání žehličky nebo kulmy vlasům rozhodně nesvědčí. Žehličky na vlasy musí být kvalitní a nesmíte nastavit více než 180 stupňů, abyste své vlasy nezatěžovaly. Snažte se také nepoužívat tento přístroj každý den, ale jen po umytí.

Špatné mytí vlasů

Mytí vlasů se na první pohled zdá jako velmi jednoduchá činnost, na které nemůžete nic pokazit. Není to pravda. Můžete si je ničit špatnou technikou. Základem je, abyste je vždy myly opatrně po směru jejich růstu. Tím to ale rozhodně nekončí. Při mytí je důležité:

  • používat kondicionér,
  • nechodit spát s mokrou hlavou,
  • mýt až v případě mastnoty.

Chybné fénování vlasů

Většina žen má doma fén. Nejlepší samozřejmě je, když je necháte uschnout přirozeně. Jestli fén potřebujete použít, vždy postupujte po směru růstu. Nefénujte se v předklonu, protože při fénování proti směru si poškozujete keratinová vlákna. Vlasy se potom budou mnohem více lámat.

Barvení vám na kvalitě nepřidá

Odbarvování a barvení vlasů je v dnešní době zcela normální. Právě tímto způsobem jim ale škodíte nejvíce. A to hlavně v případě, kdy si barvíte vlasy hodně často. Ještě horší je domácí barvení. Svěřte se do rukou kadeřnice, která má zkušenosti a kvalitní produkty.

Mokré culíky

Hodně žen chce mít nádherně vlnité vlasy. Stáhnou si proto mokré vlasy do culíku. Je to velká chyba, protože si vlasy zbytečně přelámete a podpoříte růst bakterií na pokožce pod vlasy. To může způsobit nepříjemné svědění i nadměrnou tvorbu lupů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články