Nevhodné oblečení na hřbitovech. Stylista radí, co na sebe, když jdete navštívit zesnulé

Hřbitovy o svátcích zaplavují davy lidí, kteří chtějí uctít památku svých blízkých. Někteří se zároveň snaží udělat dojem svým vzezřením. Často ale vypadají nevkusně a neuctivě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruku na srdce, na hřbitovy během celého roku většina lidí moc nechodí. Ale o Dušičkách a na Vánoce to je jiná káva. Davy se tísní u stánků s květinami, svíčkami i věnci a v okolí hřbitovů skoro není možné najít místo k zaparkování. Hroby navštěvují celé rodiny, aby zavzpomínaly na své zesnulé blízké. „Vadí mi, že se z tak citlivých svátků stává cirkus. Nejenže spousta stánků prodává harampádí, ale to, jak se někteří lidé vyšňoří, je k pláči i smíchu současně,“ napsala DámskémuDeníku Kateřina K. z Prahy.

Hřbitov není místem pro módní přehlídku

Paní Kateřina byla nepříjemně rozladěná z toho, že lidé neumějí nebo nechtějí zvolit důstojnější oblečení přiměřené situaci a místu. Z podobného důvodu na hrob své ženy o Dušičkách nechodí čtenář, o kterém jsme psali na DámskémDeníku. Bojím se, že to samé se bude opakovat na Štědrý den. To jsou přesně ti, kteří nejdou na hrob, jak je rok dlouhý, a o svátcích se tam předvádějí,“ zlobí se naše čtenářka s tím, že ani neví, zda pro ni byl horší pohled na muže, kteří měli bombery a kanady, mladší ročníky ve vyzývavém oblečení, nebo snoby v okázalých outfitech.

Sedmiletá dívka zpívá na hřbitově své zesnulé matce

O Dušičkách zamíří na hřbitovy statisíce lidí. Tento svátek totiž podle serveru iDnes označilo v průzkumu agentury STEM/MARK 83 procent Čechů za důležitý. Obléknout se adekvátně k této události je ale pro mnohé problém, což potvrzuje i módní stylistka Ewa Rubasińská-Ianiro. Na hřbitovech, vyjma již zmíněných outfitů, byly letos k vidění i kožichy, pelerýny, tepláky, klobouky, kšiltovky, holínky, obuv na jehlách i vysokých platformách.

S jakýmkoli kabátem nešlápnete vedle

Módní revue na místech posledního odpočinku bude mít pokračování o vánočních svátcích. „Každá generace má něco, čím se snaží vyniknout. Dámy nosí dlouhé kabáty, kožichy, klobouky, kozačky, zatímco mladé dívky kratší bundy a vyšší podpatky. Když se příliš snaží vypadat nepřehlédnutelně při návštěvě hrobu blízkého, často se dostanou do pasti nevkusu,“ řekla stylistka serveru Fakt s tím, že módní trendy posledních let přejí jednoduchosti, takže přehnané a křiklavé styly už hodně mizí.

Muž s květinou na hřbitově iZdroj fotografie: Freepik
Na návštěvu hřbitova je vhodné zvolit decentní oblečení, s kabátem neuděláte chybu

Na návštěvu hrobů blízkých se lze podle stylistky obléknout vhodně, moderně, dobře a současně tak, aby se člověk nestal terčem podivných pohledů. „Velmi módní jsou všechny druhy kabátů. Dlouhé, krátké, diplomatické i trenčkoty, mohou mít i kožešinu. Letos se vrátily do módy klobouky, nosí se i pletené čepice i baseballky. Trendy obuv této i loňské sezóny je na silnější podrážce nebo na masivnějším podpatku ve tvaru rozšiřujícího se sloupku,“ radí Ewa Rubasińská-Ianiro s tím, že na hřbitov se nehodí příliš křiklavé barvy.

Co si myslíte o vzezření návštěvníků hřbitovů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články