Jak správně kombinovat oblečení a doplňky? Držte se těchto principů a vždy budete vypadat dokonale

Pokud patříte mezi ty, kterým ladění barev, tvarů, oblečení a doplňků k sobě nic moc neříká, nezoufejte. Nemusíte tomu až tak rozumět, stačí mít po ruce správné tipy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý chce vypadat dobře, ale ne každého zrovna dvakrát baví stát několik hodin před zrcadlem a hodnotit, jestli se jeho boty hodí ke zbytku oblečení. Těchto jedenáct tipů ovšem této situaci zabrání, jelikož budete hned vědět, co se k sobě hodí a jaké doplňky k daným kouskům zvolit. Ulehčí to tedy celý proces a oblékání na důležité události vám nezabere tolik času.Obuv vybírejte dle lemu sukně

Víte, jaké pravidlo při vybírání bot k sukni platí? Čím kratší sukně, tím nižší byste měli nosit podpatky. Jinak lehce dojde k tomu, že například v minisukni s vysokými podpatky budete vypadat nevkusně. K takovým sukním se většinou hodí spíše baleríny či v dnešní době klidně i pěkné tenisky. K delším sukním se ovšem nebojte podpatky nazout.


iZdroj fotografie: Pexels

Snažte se všechny doplňky vyvážit

Jakmile člověk vlastní hezké doplňky na krk a uši, je těžké odolat a nevzít si je všechny naráz. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. A zvláště to platí, pokud se rozhodnete si obléci šátek. V takovém případě se držte pravidla jedna ku jedné. Tedy k šátku si vezměte buď výraznější náušnice, nebo výraznější náhrdelník. Nikdy to nekombinujte všechno naráz.

Na výběru kabelky také záleží

Nejdůležitější při výběru kabelky je měřítko. Pokud má dívka větší křivky, měla by se rozhodnout pro středně velkou kabelku a příliš malým nebo naopak velkým se vyhnout. Vysoké ženy ocení zaoblené kabelky, jež se snadno přizpůsobí tvarem, a kabelky ve tvaru krabice by nosit úplně neměly. A co se týče drobných žen, ty by měly vsadit na malé až středně velké kabelky, širší nebudou dělat dobrý dojem.


iZdroj fotografie: Unsplash

Zabraňte srážce náhrdelníku s výstřihem

Celý vzhled vypadá lépe, když k němu člověk umí vybrat správný náhrdelník, ale i v tomto případě platí jistá pravidla. Přívěšek by nikdy neměl být z poloviny na oblečení a z poloviny na vaší kůži. Krátké náhrdelník by měly být nad výstřihem, zatímco ty dlouhé se budou skvěle vyjímat jak s hlubokými výstřihy, tak i například s roláky.

Výběr čepice či klobouku je také důležitý

Při výběru klobouku či čepice je důležité myslet hlavně na tvary a proporce obličeje, které vám pomohou určit, co k vám sedne a co ne. Pokud máte kulatější obličej, vyberte si čepici takovou, která bude mít důraz spíše na zadní část hlavy, což vyváží celkový vzhled. Co se týče lidí s hranatým tvarem obličeje, těm nejvíc sednou zaoblené klobouky či čepice bez ostrých linií.


iZdroj fotografie: Pexels

To totiž jejich obličej zjemní. Lidé s protáhnutým obličejem by se měli vyhnout čepicím s důrazem na zadní část hlavy a spíše jít do něčeho, co přesahuje jejich čelo. Lidé, jež vlastní oválný tvar obličeje, si mohou dovolit naprosto cokoliv a stejně vždy budou vypadat dobře.

Opasek vybírejte dle vašeho oblečení

Přidání správného opasku k vašemu oblečení může celý vzhled doladit k dokonalosti, je ovšem třeba vybírat opatrně. Co se týče žen s drobnější postavou, bude jim sedět jednobarevný úzký pásek. Naopak ženy s atletickou a vysokou postavou si mohou dovolit široký pásek.


iZdroj fotografie: Unsplash

Ten navíc pomáhá i při ladění různých potisků na oblečení (například když chcete sladit pruhované triko a květovanou sukni). Velmi úzké opasky oceníte u jednobarevné kombinace oblečení. Co se týče pásku se střední tloušťkou, ten bude sedět naprosto k čemukoliv, a je tedy taková jistota, když si opravdu nejste jisti, jak všechno nakombinovat.

Odvádějte pozornost od problémových partií

Ne každý může mít dokonalou štíhlou linii a není na tom nic špatného. Kvůli tomu se ovšem nemusíte omezovat v tom, co si oblečete. Pokud víte, že máte trochu větší bříško, ale přeci jen toužíte po tom si obléci sukni, neváhejte a běžte do toho. Jen k tomu přidejte nějaký ten šátek či tlustý náramek, čímž od svého většího bříška dokonale odvedete pozornost.

S šátky můžete hodně experimentovat

Pokud se držíte ne moc výrazného stylu, ale chtěli byste ho nějak oživit, dokonale vám v tom mohou pomoci pestrobarevné šátky. Ty nemusíte nosit jen okolo krku, vlastně existuje spousta možností, jak je nakombinovat a vypadat u toho dobře. Můžete je zavázat na kabelku, ozdobit s nimi klobouk, použít je jako čelenku nebo třeba místo opasku.


iZdroj fotografie: Pexels

Barvu bot již dávno nemusíte ladit s kabelkou

A vlastně byste ani neměli, pokud se vám líbí modernější vzhled. Na ladění bot s kabelkou sice není v zásadě nic špatného, ale pokud chcete svůj vzhled okořenit, můžete kabelku ladit s jinými kousky oblečení či doplňky. K červené tašce si můžete například vzít červené náušnice nebo bundu stejné barvy a výsledek bude stát za to.

Náramky laďte tak, aby mezi sebou měly rovnováhu

Většina lidí nosí spíše náhrdelníky, ale jsou i tací, kterým spíše vyhovují náramky. Pokud mezi ně patříte, dbejte na to, aby jejich uspořádání bylo vždy vyvážené. Jakmile máte na jedné ruce objemnější a větší náramky, vyvarujte se toho, aby se takové nacházely i na druhé ruce. Vždy se snažte docílit toho, že jedna ruka bude výraznější a ta druhá spíše upozaděná. A během toho všeho dbejte i na doladění barev.


iZdroj fotografie: Unsplash

Barevné punčochy dodají vzhledu ten správný šmrnc

Díky barevným punčochám můžete svému vzhledu dodat na odvaze a stylu. A kombinovat můžete různými způsoby. Buď si vyberte jednu barvu a do té slaďte všechny kousky i s punčochami, nebo se rozhodněte pro kontrastní barvu, díky čemuž vyniknou ostatní kousky oblečení. Tak jako tak dbejte na to, abyste to omylem nepřehnali.

Který z těchto tipů se vám zalíbil nejvíce?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení