Jaká barva převládá ve vašem šatníku? Ta oblíbená o vás prozradí více, než si myslíte. Skrývá se ve vás rozumbrada, dobrodruh, nebo romantička?

Možná jste někdy uvažovali nad tím, proč každý z vás preferuje jinou barvu. Odpověď je jednoduchá – souvisí to s osobností. Zjistěte, co vaše oblíbená barva vypovídá o vás.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý z vás se cítí nejlépe v jinak barevném oblečení. Někdo preferuje červenou, jiný bílou a další třeba žlutou. Možná jste ale netušili, že barvy svých svršků volíte s ohledem na vaši osobnost, momentální nálady i roční období (to může být umocněné i převládajícím módním trendem). A každá barevná kombinace o vás něco vypovídá. Určete, která z barev dominuje vašemu šatníku, a zjistěte, co to svědčí o vaší osobnosti.

Hnědá barva je symbolem racionality

V případě, že je vaší nejoblíbenější barvou hnědá, řadíte se k lidem, kteří nad věcmi přemýšlí a uvažují. Než se pustíte do nějakého úkolu, jeho zadání i navržené řešení vám musí dávat dokonalý smysl a rovněž musí být racionálně zdůvodnitelné. Lidé, kteří si oblíbili hnědou, jsou klidní a mírní a snaží se vyhýbat rychlému tempu doby. Pro ostatní jste jakási kotva, která jim zajišťuje stabilitu a jistotu.

Žlutá barva značí smysl pro humor

Lidé, kterým v šatníku září žluté kousky oblečení, jsou v kolektivu oblíbení pro svůj charakteristický smysl pro humor. Žlutá barva je totiž symbolem volnosti, zábavy a štěstí. Lidé, kteří ji volí, jsou zpravidla mírní, přívětiví a až naivní ve své lásce k životu a všemu kolem sebe. Abyste dosáhli toho, po čem toužíte, již na počátku si vytyčíte jasnou cestu, kterou následujete stůj co stůj.

Zelená je symbolem síly

Volíte v oblékání nejčastěji zelenou barvu? Potom jste pravděpodobně vůdčí a autoritativní osobnosti, které se nebojí vyčnívat z davu. Zelená barva je odjakživa spojována s mocnou sílou přírody a rovněž je považována za záhadnou až tajemnou. Pokud tato barva ve vašem šatníku převládá, zamyslete se nad tím, jak moc chcete být oblíbení a usilujete o uznání druhých, bez toho aniž byste se jim museli podřídit.

Tmavě modrá druhé uklidňuje

Milujete tmavě modrou barvu? Na své okolí můžete pro svoji volbu někdy působit příliš vážně, avšak i přesto jste ve svém okolí vyhledávaným člověkem. Druhé totiž podvědomě uklidňujete. Lidé, kteří s oblibou nosí tmavě modrou barvu, jsou spokojení sami se sebou, jsou vyrovnaní a dokáží skvěle zvládat stresové situace.

Blankytně modrou volí snílci

Převládá-li vám v šatníku světle modrá barva, jste s nejvyšší pravděpodobností lehkomyslní a žijete s hlavou v oblacích. Tato barva je totiž ztělesněním bezstarostnosti a až dětské radosti ze života. Lidé, kteří ji preferují, jsou spokojení sami se sebou a příliš se nezaměřují na své okolí – tedy ani si vůči němu nevytváří závazky a povinnosti.

Fialová barva je nepředvídatelná

Otevřeli jste svoji šatní skříň a zjistili jste, že většina vašich svršků má fialovou barvu? Potom máte velmi pravděpodobně košatou a nepředvídatelnou osobnost. Fialová barva vzniká smíšením modré a červené, tudíž v ní naleznete jak směsici klidu a vyrovnanosti, tak svéhlavost a prudkost. Jste velmi zajímavé osobnosti a své nejbližší přátelé a partnery vyhledáváte sobě podobné.

Červená vzbuzuje vášně

Lidé, kteří preferují červenou barvu, jsou považováni za vášnivé, temperamentní a svéhlavé. Stanovujete si množství rozličných cílů, za jejichž dosažením si jdete stůj co stůj. Je jen velmi málo věcí, které vás dokáží v životě zpomalit či zastavit. Zvolíte-li některý kus oděvu v červené barvě, můžete často očekávat velmi prudkou reakci od svého okolí.

Růžová symbolizuje mírnost

Jste-li milovníky růžové barvy, pravděpodobně vyznáváte ve svém životě svobodu a klid. Tato barva symbolizuje laskavost, mírnost a loajalitu. Lidé, kteří k ní tíhnou, jsou často něžní, šetrní a velmi obtížně se vyrovnávají s jakýmikoliv projevy násilí.

Bílá vyžaduje odvahu

Bílá barva přitahuje maximum pozornosti – je velmi světlá, výrazná a svým nositelům neodpustí žádné nedostatky. Volí ji tak především lidé, kteří mají dostatečné sebevědomí, ale dokáže učarovat i těm, kteří sní o světě plném možností. Bílá je totiž i barvou absolutní svobody a volnosti.

Šedá barva z davu nevyčnívá

Pokud ve vaší šatní skříni převládá oblečení šedé barvy, pravděpodobně nejste rádi středem pozornosti. Šedá barva se totiž řadí k tzv. neutrálním barvám – není výrazná nebo křiklavá a ani světlá, ani tmavá. Je tedy ideální barvou pro lidi, kteří netouží po pozornosti a spíše si užívají život v ústraní. (Ovšem rádi ji využívají i manipulátoři, kteří díky ní působí nenápadně.)

Černou preferují vyzrálí jedinci

Černá barva vzbuzuje u svých nositelů i pozorovatelů celou škálu emocí. Vyjadřuje luxus, eleganci a okázalost a stala se symbolem jakési konečnosti a zralosti. Lidé, kteří preferují černou barvu, mohou svojí volbou rebelovat proti očekávání společnosti, nebo mohou naopak před ostatními ukrývat značné množství tajemství – v každém případě si na svém vzhledu dávají vždy záležet.

Jaká barva převládá ve vašem šatníku?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám