Boty do pračky nepatří aneb jak je dokonale vyčistit

Boty jsou dnes nutností. Pokud se ušpiní, je na místě jim opět dodat dokonalý vzhled. Praní ani chemie nejsou moc dobrý nápad, a proto je nejlepší vydat se cestou účinného domácího čištění.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Už Vás také napadlo zkusit špinavé boty vyprat v pračce? Některé boty si to nechají líbit, ale moc jich není. Drtivá většina ztratí svůj tvar a při nošení již nejsou pohodlné. Proto je do pračky mnoho lidí zkusí dát jen jednou. Tak jak teda na ně, když potřebujete zašlé a špinavé boty dokonale vyčistit a pračka není to pravé ořechové?iZdroj fotografie: Pixabay.com

Ne vždy je praní bot dobrý nápad

Existuje trik, díky kterému vyčistíte boty perfektně i bez toho, aniž by se už dále nedaly nosit. Nemusíte hned pouze kvůli jejich zašlosti běžet do krámu pro nové, když jsou ještě co do funkčnosti v dobrém stavu.

Jednoduchý recept na čisté boty

Potřebovat budete pouze tyto ingredience:

  • jedlou sodu
  • prací prášek
  • malý kartáček

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Jedlá soda funguje jako zázrak

Není nic snazšího než smíchat jedlou sodu spolu s pracím práškem. Pořádně je promíchejte, ať se suroviny dostanou všude. Boty opláchněte pod vodovodem s teplou vodou. Boty vykartáčujte pomocí směsi dvou prášků.

Hrubý prášek působí jako peeling na lidskou pokožku a pomáhá tak odstranit nečistoty, i ty zažrané do látky. Nechte prášek na botách chvíli působit. Poté je umyjte běžným způsobem za pomoci pracího prášku. Ten Vaše boty dokonale vybělí. Následně už jen pořádně opláchněte, ať Vás přísady na čištění na kůži nedrážní a nechte boty pořádně uschnout. Co ale pomůže na jejich zápach?

Trápí Vás jen zápach linoucí se z bot?

Nesmutněte, i proti tomu je snadná pomoc. K tomu Vám pro změnu postačí pouhé jedno balení kypřicího prášku. Rozdělte jej na půl a rozprostřete po vnitřní stélce bot. Nechte prášek přes noc pracovat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Zápachu se zbavit raz dva

Ráno už jen stačí prášek, který pohltil zápach, vysypat z bot a otřít je zevnitř vlhkým hadříkem, ať Vás zbytky kypřicího prášku nedráždí při chůzi. Je to jako chodit po hrubém písku, a to opravdu není nic moc příjemného.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Boty vyčistíte i domácími prostředky

Vidíte. Vyčistit boty není vůbec nic složitého. Přeci si nebudete kazit den sháněním nových bot po obchodech, když stačí ty, co máte doma, vyčistit.

113 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 443 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví