Maminka dvojčat natočila své břicho před a po porodu. Celý internet tím pořádně pobouřila

Matka dvojčat se rozhodla zatočit s nereálnými představami o těhotenském břiše před a po porodu. Šokovala většinu diváků sociální sítě TikTok, především šlo však o muže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Fotografie s označením „po” byla pořízena jen několik dní po narození jejích dětí. Matka dvojčat ukázala, jak vypadalo její břicho krátce před porodem a bezprostředně po něm. Šokovala tím celou veřejnost. Zpočátku neměla vůbec tušení, jaké reakce toto neretušované video vyvolá. Na popud oněch komentářů a vlny pozornosti vytvořila další navazující reakční video na sociální síti TikTok.

Cenzura ženského těla

Katie Marie na TikToku pravidelně sdílí se svými sledujícími videa týkající se její rodiny a potomků. Tentokrát se však rozhodla vyvrátit mýty o poporodním břichu a ukázat, jak vypadá to její. Viděla na internetu nespočet nereálných fotografií ostatních žen. Cítila se naštvaná a zároveň smutná. Rozhodla se zbořit neviditelnou cenzuru ženského těla publikovaného na internetu. Po zveřejnění videa se rozpoutalo doslova peklo.

Fotka „po” byla pořízena pár dní po příchodu ženiných dvojčat na svět. Katino břicho ještě zdaleka nebylo ploché a pevné. Video matky několika dětí doslova zapálilo web. Příznivci ji v komentářích chválili za její odvahu a upřímnost. Matka se týden po sekci pochlubila jizvou. Jenže mnohé pohled na realitu šokoval. Někteří ji nazývali například nechutnou či urážející karikaturou na ženu.

Necítí se tak sama

Další komentáře však vyjadřovaly podporu. „Takto vypadá pravda, jste krásná. Vaše poporodní břicho vypadá ještě lépe, než je obvyklé. Lidé a zejména muži nejsou prostě zvyklí vidět realitu. Děkuji, že jste se o to podělila. Mé břicho po porodu dvojčat vypadá úplně stejně. Byla jsem z toho opravdu nešťastná, ale už se necítím tak sama,” píší další matky. Katie všechny reakce doslova dojímají k slzám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mnozí uživatelé, především muži, samozřejmě neskrývají svůj šok z videa. „Před shlédnutím tohoto videa jsem si myslel, že se vám vrátí břicho do původního stavu hned po porodu, ale je to evidentně postupný proces,“ píše jeden muž. Reakce a komentáře byly opravdu rozporuplné. Katie je však ráda za sdílení snímků a videí. Rozhodla se i nadále zveřejňovat realitu a uklidňovat další ženy.

@katieclodfelter #greenscreen #pregnancy #twinpregnancy #momtok #momtoks #pregnancytiktok #momsontiktok #momsoftiktok #momsover30 #pregnant #pregnancy #parents #parentsoftiktok #bump #pregnancybump ♬ original sound – Mossbot

Co byste napsali do komentářů pod toto video vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články