Pozvala k sobě domů hladového cizince, který se ztratil v hustém dešti. To ale neměla tušení, s kým má tu čest

Pohostila u sebe doma neznámého muže, který se objevil uprostřed bouřky. Vyklubal se z něho někdo, s kým se chtěla setkat již celé roky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Doktor Mark je velice známou osobností v oboru onkologie. Za léta praxe se stal uznávaným odborníkem, a proto obdržel již několikátou pozvánku na lékařskou konferenci s tímto tématem. Místo konání bylo od jeho působiště vzdáleno asi 3 hodiny jízdy autem. Nakonec se rozhodl na událost letět, ale co čert nechtěl, letadlo se potýkalo s technickými problémy.

Únava a hlad

Jelikož nechtěl konferenci zmeškat, zvolil jako alternativu vlastní dopravu autem. Již na začátku cesty to vypadalo, že se na území žene bouřka a ošklivé počasí. Z této předtuchy se vyklubaly přívalové deště a nepříjemné šero. Mark neznal cestu zpaměti, a tak jednoduše zadal cílovou adresu do navigace a vyrazil. Jeho cesta však trvala už dlouhé hodiny, aniž by se přiblížil svému cíli.

Po určité době si musel přiznat, že zkrátka zabloudil. Na událost nemohl v žádném případě dorazit včas, proto začal naslouchat svému tělu. To vysílalo zjevné signály o únavě a neustále narůstajícímu hladu. Doktor naposledy jedl v bufetu na letišti, jelikož původně měl být touto dobou již na místě. Cílem cesty se stalo ubytování s parkováním a teplé jídlo.

Nevěřil na modlení

U cesty uviděl starý a poměrně zchátralý dům, a tak zkusil štěstí a zaklepal na dveře. Otevřela žena, která vyslechla všechny jeho trable a prosbu o dočasné přístřeší. Vevnitř muži nabídla teplý čaj a něco k snědku. Byla velmi laskavá, po jídle se ho zeptala, jestli by se s ní nechtěl pomodlit. Mark se na dotaz pouze pousmál a odvětil, že na modlitby nevěří. Pouze na tvrdou práci a zkušenosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté si v koutku místnosti všiml umístěné postele s malým dítětem, zeptal se tedy dámy na více informací. Záhadným ležákem byl ženin syn, který trpí vzácným druhem rakoviny. Hostitelka si posteskla, že by mu ráda poskytla péči doktorka Marka, ale nemá na ni potřebné finanční prostředky. V onu chvíli se doktorovi změnilo vnímání světa a modliteb o 180 stupňů.

Co si myslíte o modlitbách vy?

Zdroj: TudásFája
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články