Majitel baru změnil život dospívajícího bezdomovce poté, co jej přistihl při krádeži. Navedl ho na lepší cestu

Majitel baru se rozhodl pomoci úplně cizímu člověku, který byl navíc bez domova. Ne každý by se zachoval stejně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jimmy Gilleece vlastní bar ve Wrightsville Beach v Severní Karolíně. Je to člověk, jenž umí přiložit ruku k dílu. Jeho okolí o něm ale nevědělo, že je také schopný udělat vše pro to, aby pomohl někomu v nouzi. Jednoho dne tak úplně změnil život jednoho dospívajícího bezdomovce, který u něj v restauraci kradl.

Ztratila se peněženka

Byl to vlastně úplně obyčejný den v jeho baru. Nikdo neměl tušení, že tento den změní někomu život. Jedna z Jimmyho zákaznic ztratila v baru peněženku, ve které byla vzácná věc – její snubní prsten. Žena byla evidentně velmi naštvaná a také nervózní. Chtěla svůj snubní prsten vrátit nazpět. Proto se Jimmy rozhodl udělat cokoliv, aby se prsten našel.

Jimmy chtěl zjistit, co se přesně stalo, a tak si prohlédl záznamy z bezpečnostních kamer. Sledoval tříhodinové záběry z celkem šesti kamer, nechtěl přehlédnout ani jeden sebemenší detail. Snažil se přijít na to, co vedlo ke ztrátě ženiny peněženky. V jednom z natočených klipů Jimmy konečně uviděl, jak žena položila peněženku na lavičku před barem. Poblíž šel podezřelý mladík, který ji o několik chvil později vzal.

Našel mladého viníka

V tuto chvíli by většina lidí řekla paní, že peněženku už zkrátka asi nenajde. Ale Jimmy udělal něco úplně jiného. Chtěl tohoto mladíka najít. Jakmile jej vypátral, mladík se přiznal, co udělal s peněženkou. Vzal z ní hotovost a peněženku poté hodil do vody. Jimmy tak najal potápěče, aby důkladně prohledali vody a pokusili se ztracenou věc najít. Opravdu chtěl prsten navrátit majitelce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Potápěči nakonec peněženku i s prstenem našli. Žena Jimmymu velmi děkovala a on si toho moc vážil. Ale to nebylo vše. Jimmy se rozhodl pomoci i mladému zlodějíčkovi. Byl to totiž někdo, kdo potřeboval trochu pomoci. Mladík se rozhádal se svou matkou a žil v lese. Zoufale se snažil přežít jako bezdomovec. Jednoho dne našel peněženku, která ho dovedla přímo k Jimmymu. Přiznává, že nemohl mít větší štěstí.

Pomohl mu více způsoby

Jimmy mu nabídl, aby se přestěhoval k němu a jeho manželce, protože měli velký dům, kam se v klidu vejdou. Mladíkovi se podařilo získat dvě zaměstnání a už teď ví, že na něj čeká lepší budoucnost. Jimmy mohl na mladíka zavolat policii, ale místo toho se rozhodl mu pomoci, aby žil lepším životem. A to se skutečně podařilo.

Co byste udělali na místě Jimmyho vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články